Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Havi 250. 000 - 300. 000Ft-os...

Havi 250. 000 - 300. 000Ft-os jövedelemből meg lehet élni?

Figyelt kérdés

Fogtechnikus szeretnék lenni, és úgyhallottam, hogy kb ennyit keresnek. Az ilyen fogalmakban, hogy: 'Nettó' 'Bruttó' stb... nem vagyok jártas. Ezért szeretnék segítséget kérni.

17/F



2017. ápr. 23. 10:24
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
76%
Az a baj, hogy az oktatási rendszer nem az IQt méri hanem a lexikális tudást , és azért kerülnek magas pozíciókba a fotelseg*gű hü*yék, akik azt se tudják mi az a bruttó/nettó , és hogyan kell adózni. Én ezt egyedül tudtam 16 évesen.
2017. ápr. 23. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
89%
Ha nem költöd el a pénzedet mindenre ,nem kell albérletet fizess akkor Mo-n meg tudsz élni havi 100-120ezer forintból +félre is tudsz rakni belőle.
2017. ápr. 23. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
90%

Hát tényleg kérdés, hogy nettó vagy bruttó ez az összeg. A bruttó az, ami papíron a béred, a nettó az, amit ebből kézhez is kapsz adózás után.

Ha ennyi a bruttó, akkor a nettó 160-200 közt lesz, ha ez a nettó, akkor az frankó :)


A kérdésre válaszolva: simán. Nem túl nagy lábon, de szépen meg lehet élni belőle.

2017. ápr. 23. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
100%
Sok ember Magyarországon ennek kevesebb mint a feléből él. Szóval lehet.
2017. ápr. 23. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
93%

Mo-on még mindig nettó 150e az átlagkereset.. ezek szerint a többség ennyiből él!


Bár elég nagy probléma az, hogy 17 évesen nem vagy képben pl hogy a szüleidhez képest a fenti összeg jó vagy rossz.


Amúgy meg alkalmazott fogtechnikus nem keres bruttó 300e-et!

2017. ápr. 23. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 A kérdező kommentje:
De most miért kéne képben lennem ilyenekkel? Meg csak 17 éves vagyok. Éppen suluba járok még van 2 évem hátra. Miert kéne ezzel tisztában lennem? Nem vagyok dolgozó ember. Majd ha eljön az ideje beletanulok. Amúgymeg pont ezért kérdeztem ezeket meg, hogy kéoben legyek. Nem tudom mièrt olyan nagy meglepetés, hogy 17 évesen ezzel nem vagyok képben.
2017. ápr. 23. 11:09
 7/23 Fatal_3rror_ ***** válasza:
100%

Én sem voltam képben a nettó-bruttó dolgokkal 18 éves korom előtt, aztán mégsem haltam bele. Persze az is tény, hogy a mai világban 5 perc megkeresni bármit google segítségével.


Amúgy ez már olyan összeg, amiből kényelmesen meg lehet élni átlag emberként is, belefér kisebb-nagyobb nyaralás, autó, és megtakarítás.


Persze a háttér sem mindegy. Nem mindegy, hogy kapsz egy lakást a szüleidtől, esetleg egy albérlőt is "befogadsz" amivel gyakorlatilag nullára kihozod a rezsid. Nem mindegy hogy kapsz egy autót, vagy neked kell venni, stb. Vagy mondjuk albérletet, lakáshitelt fizetsz, akkor azért szépen elszáll ez az összeg.

2017. ápr. 23. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
100%
Ezt a kérdést rajtad kívül gyakorlatilag senki nem tudja megválaszolni. Egyedül te tudod, hogy milyen szinten akarod élvezni az életet. Például mekkora házat szeretnél, milyen és hány autót, mennyit akarsz nyaralásra költeni, hány gyereket tervezel stb stb... Rengeteg olyan tényező van ami jelentősen meghatározza azt, hogy egy adott fizetés elegendő e. Például én nettó 300 felett keresek, párom nettó 250 körül (értsd: ennyit kapunk kézhez). Tehát mi nagyjából abba a sávba tartozunk amit leírtál. Számunkra ez az összeg nem elegendő, hogy olyan szinten éljünk ahogy szeretnénk. Persze ettől független megélünk belőle, de dolgozunk azon, hogy előrébb jussunk a karrierünkben. De abban is egészen biztos vagyok, hogy van olyan, aki már ekkora összeget is álomnak tart és ő sokkal kevesebből él meg. Összegezve te döntsd el magadnak, hogy azon az életszínvonalon, amit elképzelsz magadnak, ez a fizetés elegendő vagy sem.
2017. ápr. 23. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 A kérdező kommentje:

Gyereket én nem szeretnék ,persze ez lehet változni fog idősebb koromra. Egy Ford MUstang GT-t szeretnék majd venni. Má elég régi álom. És garzonlakásban gondolkodom amit megvennék nem bérelném. Szerintem ezt pár év alatt ilyen fizetésből ossze lehet kaparni. Én legalábbis így gondolom.

De szívesen meghallgatok más véleményeket. :)

2017. ápr. 23. 12:11
 10/23 A kérdező kommentje:

Ja. És nem vagyok túl jó tanuló. Ezért sem gondolkodom sokkal jobban fizető munkában.

2-3as vagyok. Az átlagom kb.: 2.90 :/

2017. ápr. 23. 12:13
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!