Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Szabadság igénylése rögtön a...

Szabadság igénylése rögtön a 3. hétre? Mennyire tolerálják ezt a munkaadók?

Figyelt kérdés

Még 1 hónapja jelentkeztem nyelvvizsgára, akkor még nem volt munkahelyem, sem kilátásban semmi. Két hete voltam interjún, tegnap értesítettek, hogy kedden kezdhetek. A nyelvvizsga elvileg a 16-i héten lesz, de még nincs meg a konkrét beosztás, sem az, hogy egy napra esik-e vagy többre.

Szerintetek jelezzem a munkaadó felé, hogy nyelvvizsgára megyek és szeretnék kivenni rögtön a 3. hétre szabit? Ez a nyelvvizsga nem követelmény az álláshoz. Arra is gondoltam, hogy azt mondom fogorvoshoz megyek vagy szemészetre és már előre egy hónapja kaptam időpontot, talán ezt jobban fogadnák. Ráadásul június végén lesz az államvizsgám, amire szintén két napot ki kell majd vennem.

Szerintetek mit fognak ehhez szólni? Jelezzem előre?


2017. ápr. 26. 17:40
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Mondjuk azt sosem értettem, hogy miért kell elsumákolni dolgokat mikor mindenki tudja, hogy kikerülhetetlen az a valami amit eltitkol. Már interjún mondanod kellett volna, hogy neked ez van az életedben, erre készülsz és te így tudod megoldani, ők megtudják- e oldani és megfelelsz- e nekik így is vagy sem, döntsék el.
2017. ápr. 26. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
83%
Kérni lehet, de a munkaviszony első három hónapjában nem köteles a kérésednek megfelelő időpontban kiadni a szabit.
2017. ápr. 26. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Az állásinterjú elég érdekes volt, konkrétan nem is kérdeztek rólam semmit, még bemutatkoznom sem kellett, pár szót mondtak a cégről és ennyi, maximum 5 perc volt az egész. Tehát alkalmam sem volt, hogy ezt közöljem velük, maximum az önéletrajzomból szűrhették le, hogy még nincs teljesen lezárva a tanulmányom. Nem is gondoltam volna, hogy felvesznek az interjú alapján, sőt annyira nem is akartam oda menni, csak jobb híján beérem ezzel, amíg nincs jobb.
2017. ápr. 26. 18:07
 4/5 anonim ***** válasza:
83%

szerintem ez egyáltalán nem szaabad hogy gond legyen, nekem több munkatársam ment szabadságra első, második, harmadik héten

ahol azt mondják nem mehetsz ott meg nem érdemes dolgozni mert később is probléma lesz

2017. ápr. 26. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Ez milyen tróger munkahely?
2017. ápr. 26. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!