Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Gazdalkodas-menedzsment...

Gazdalkodas-menedzsment szakot nehez elvegezni egy harmas atlagu embernek? 2-es matekos voltam .

Figyelt kérdés
2017. ápr. 28. 16:44
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Igen.
2017. ápr. 28. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Nem az hogy elvégezni nehéz, hanem fel se fognak venni.
2017. ápr. 28. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Felvenni még felveszik, ha fizetősre megy vagy valamilyen más tárgyakból kitűnő. Azonban 2-es matekkal kizárt, hogy elvégzed, nálunk olyanok buktak matekból, akik4-es 5-ösök voltak, 4-es érettségivel. Van aki 4 éve csúszik a matek miatt, mert ha a matek 1 meg is lett neki a matek 2 még nehezebb, aztán ott vannak az esetlegesen ráépülő tárgyak is...
2017. ápr. 29. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Csináld meg újra az érettségit, vannak már jó oldalak a felkészülésre. Én is így csináltam (szintén kettes voltam előtte, aztán újra érettségiztem) és sikeresen túl vagyok a matek1-en az egyetemen, úgyhogy nem kell hallgatni azokra, akik azt mondják, hogy nem tudod. Viszont 2-es matekkal tényleg ne ugorj fejest, gyakorold át előtte a középiskolai anyagot. Lehet, hogy neked is csak rossz tanárod volt, mint nekem, és csak aludni jártál be.
2017. máj. 21. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Én 2-es, 3-as voltam matekból, az érettségim is 2-es lett. Elég sok matekkal összefüggő tárgy volt, a matek 1., 2.-ről nem is beszélve. Első félévben ezeken csak ültem és néztem, egy kukkot nem értettem belőle. A második félévben megismertem a páromat, amikor már egyébként elgondolkodtam azon, hogy talán ott kellene hagynom a sulit. Ő nagyon eltökélt volt az ügyben, hogy beleveri a fejembe a matekot, szerencsére elég jó matekos volt és az utolsó évében járt, így rá is ért engem korrepetálni. Napi 3-4 órát matekozott velem, plusz a szabadidőmben is folyton a matekot bújtam, mert én sem akartam neki csalódást okozni. A második félévben sem lett még meg a matekom, de a harmadik félévre annyira sikerült megvilágosodnom matekból, hogy a 3. félév végén matek 1-ből levizsgáztam 4-esre, majd utána matek 2-ből szintén 4-esre. Számomra még a mikroökonómia és pár pénzügyes tárgy volt elsőre nehéz, mert számolósok voltak, de ezeket is megcsináltam 4-esre. Az utolsó félévben már csak a szakmai gyakorlat lett volna, de az első féléves sikertelenség miatt még maradtak az utolsó, 7. félévre is tárgyaim, de végül időben, 7 félév alatt végeztem.

Azonban ismerek olyanokat, akik 4-es, 5-ös matekkal jöttek annak idején és még mindig a matek 1-el szenvednek, azóta sem végeztek.


Én azt mondom, ha mindenáron el akarod végezni és nagyon elszánt vagy, valamint tudsz egy nagyon jó tanárt, aki napi több órát tud foglalkozni veled, ennek köszönhetően be tudod majd hozni a matekbéli hiányosságaidat, akkor érdemes megpróbálni, de ha nem, akkor egy 2-es matekkal felesleges megpróbálni is, hisz úgysem tudnád elvégezni.

2017. máj. 26. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!