Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Ha visszahív telefonon a...

Ha visszahív telefonon a munkaado állásinterjú után mit mondjak?

Figyelt kérdés

1. Ha felvettek mit mondjak

2. Ha nem vettek fel mit mondjak

3. Ha nem fogadom el az állást mit mondjak


2017. máj. 2. 01:36
 1/6 anonim ***** válasza:
70%
Ha ennyi sütnivalód sincs akkor inkább fel se vedd a telefont.
2017. máj. 2. 01:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

1. ha felvettek, akkor "köszönöm, hogy engem választottak" vagy "köszönöm" egyszerűen. Utána nyilván elmondják, mikor menj be, mit fogsz aláírni, stb.


2. Ha nem vettek fel, akkor "köszönöm a lehetőséget, viszontlátásra"


3. Ha nem fogadod el, akkor "köszönöm, de úgy alakult, hogy közben máshonnan is kaptam ajánlatot, amit elfogadtam, így nem tudok már élni a lehetőséggel"


Ennyi. Nem kell bonyolítani, és a köszönöm mindegyikben nagyon fontos. Még ha el is utasítanak, vagy nem fogadod el, kerülhetsz ismét az útjukba, akár dolgozhatsz is ott, és maximálisan jó benyomást kell keltened.

2017. máj. 2. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

#1 pályakezdő vagyok még nem tudom hogy álljak ezekhez hozzá.

#2 köszönöm a hasznos választ

2017. máj. 2. 11:29
 4/6 anonim ***** válasza:
50%
Azért emberekkel már csak beszéltél.
2017. máj. 2. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 Kónya Ágnes ***** válasza:

A második válaszadó nagyon jó dolgokat írt, érdemes megfogadni. Annyival egészíteném ki, hogy mielőtt elfogadnád vagy elutasítanád telefonban az állásajánlatot, érdemes minden feltételt tisztázni (például: fizetés, béren kívüli juttatások, kezdés időpontja, előmeneteli lehetőségek, prémium vagy bónusz....). Így lehet olyan dolgokra is fény derül, ami nagyban befolyásolja a végső döntésedet. A legjobb, ha megbeszélsz az interjúztatóval egy időpontot, ahol személyesen át tudtok mindent beszélni.


Üdvözlettel:


Kónya Ágnes

Karrier Enteriőr

2017. máj. 4. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

1. Mutasd ki, hogy tényleg örülsz neki. Még kicsit "idétlenbe" is átmehetsz. (főleg ha jó pénz, meg igazi karrier lehetőség...) Az "úristen....nagyon örülök. Köszönöm!" -nél ne menj tovább :)


2. "Köszönöm a választ. Viszonthallásra!" . Sok helyen nem hajlandóak annyit sem visszaírni, hogy bzd meg magad! És kétejek között ülsz a telefon előtt 3 avgy 4 hétig is... Szóval furcsának tűnik, de értékelni kell az elutasítást is, mert legalább szólnak, hogy ne várj. Emberszámba vesznek. Ez sajnos ma nagyon ritka...


3. "Köszönöm, de a feltételeket végiggondolva, úgy döntöttem, hogy nem tudom elfogadni ezt az állást." Ez azért jó, mert a munkaadó is "magába néz". (pl. megígérték, hogy 2 hét múlva szólnak, de 1 hónap után sem méltattak a válaszra, valószínűleg nálad jobbakat kerestek csak nem találtak és már nagyon be kéne tölteni azt a posztot; vagy bérigényed alacsonyabb volt, mint várták, és nem emelték meg pár tízezer forinttal... stb..)

2017. máj. 4. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!