Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Állásinterjú bankban! Mire...

Állásinterjú bankban! Mire számítsak? (FHB Bank)

Figyelt kérdés

Érettségi a kitétele, bár sosem foglalkoztam értékesítéssel és a kommunikációm is stresszhelyzetben meginog. Nagyon érdekel pedig ez a szakma.

Milyen kérdést tehetnek itt fel, amire készüljek fel?

Valaki dolgozott itt? Milyen a cég? Milyen az interjú? Mi alapján válogatják be az embereket?



2017. máj. 3. 22:54
 1/7 anonim ***** válasza:
57%
Eloszor is kezdjuk ott, hogy brutto 200-nal magasabb alapberre ne szamits!
2017. máj. 3. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Először is kezdjük ott kedves válaszoló, hogy egyaltalan nem a kérdésre válaszoltál.


Nem irtad, h az állás mennyi tapasztalatot kivan, valamint mi a pontos munkaköri leírás. Ha tapasztalt embert keresnek, lehet lesz szakmai kérdés, ha nyelv kell akkor esetleg az. Viszont sztem azert maganak a banknak nézz utana, h alap dolgokat ismerj rola. Milyen kézben van, mióta, hány országban van jelen stb.

2017. máj. 3. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
nem kíván tapasztalatot, se szakirányú végzettséget.
2017. máj. 3. 23:54
 4/7 anonim ***** válasza:
73%

Én egyszer voltam egy bankos interjún, igaz az a Budapest bank volt, de leírom a tapasztalataimat, mert utána felvételt nyertem volna, csak engem annyira nem vonz a bank.

Amire én jelentkeztem oda sem vártak tapasztalatot, az interjú a következőképpen nézett ki:

Röviden be kellett mutatkoznom, attól függetlenül, hogy nem vártak korábbi tapasztalatot elmondtam az iskoláimat és az eddigi munkahelyeimet, az ottani feladataimat. Szerencsére otthon alaposan utánanéztem a banknak, a történetének és a tevékenységének, így mikor kérdezték, hogy mit tudok a bankról, nem okozott gondot mesélni róla. Szerintem egy nagyon jó pont az, hogyha tudsz mesélni majd te is, hisz ebből látják hogy készültél.

Ezután elmondták, hogy milyen feladatok várnának rám, majd megkérdezték, hogy miért jelentkeztem erre a munkára, mi vonz benne és mik a jövőbeni terveim a karriert illetően.

Szerintem te is hasonlóra számíthatsz. :)

2017. máj. 4. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
nagyon köszönöm a válaszokat! :)
2017. máj. 4. 18:36
 6/7 Érdekeesség ***** válasza:
FHB? semmi jóra.
2018. ápr. 9. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Egy éves kérdés, de sajnos valóban. Semmi jó nem történt ott közben, sőt, azt éreztették velem állandóan hogy nem vagyok ide való. Lekezelőek voltak, undokok és én annyit mosolyogtam, de egyszer sem mosolyogtak vissz rám. Csak a bankról kérdeztek, hogy mit tudok róla, rólam semmit!!!!!!


Persze meg lett ígérve, hogy csörögnek, ha esetleg mégsem vesznek fel, de egy e-mail egy sms, semmi...


Ezután elmentem a K&H-ba, ahol csak rólam, az életemről, a szakmaiságomról, a jellememről faggattak, beszélgettek velem, mosolyogtak, humorosan kezelték a stresszemet, annyira jó volt, és felvételt is nyertem végül :)


Nagyon örülök, hogy nem vettek fel a FHB-hoz.

2018. jún. 1. 09:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!