Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Milyen összegre számíthatok?

Milyen összegre számíthatok?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Első évet (nemsokára) végzett építőmérnök hallgató vagyok, nyárra kerestem és találtam is munkát. Nemrég jöttem az inerjúról, ahol abban maradtunk, hogy amint letudom a vizsgáim (júni közepe-vége), szóljak és jöhetek is.

A cég nem kevés referenciával rendelkezik, generál kivitelezéssel és ipari padlókkal foglalkozik. Nekem az lesz a feladatom, hogy a helyszínen (150kmes körzet), a kiérkező betonból kizsaluzott próbakockát gyártsak, és szabványban tartsam. Reggel kezd, este végez és utazik. Ennek az elméleti részét egész elmúlt féléven keresztül tanultam és számoltam, értem is.

A kérdésem az lenne, mivel még összegről nem egyeztünk meg, jelenleg egy hasonló pozíciót betöltő embernek mennyi a bérezése?



2017. máj. 19. 08:44
 1/9 A kérdező kommentje:
elnézést a téves kategóriaválasztásért.
2017. máj. 19. 08:46
 2/9 anonim ***** válasza:
76%
Az attól is függ, hogy milyen formában alkalmaznak. Mivel diák vagy a számukra az a legkedvezőbb ha diákként (járulékmentesség stb.) így szerintem órabérben fognak fizetni, vagyis a legtöbb helyen ez a gyakorlat. Tehát ez alapján úgy gondolom kevés a mozgástered. Egyébként ebben a szektorban diploma és tapasztalat nélkül olyan max. br. 150-160ezret lehet keresni. Diplomás ép.mérnökként meg kb br. 300ezer.
2017. máj. 19. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

"Egyébként ebben a szektorban diploma és tapasztalat nélkül olyan max. br. 150-160ezret lehet keresni. Diplomás ép.mérnökként meg kb br. 300ezer."

Szerintem te nettót szerettél volna írni. Az lemaradt, hogy helyileg hol fogsz dolgozni, viszont nettó 150 ezret egy kocsimosóban összeszednek már Budapesten iskola nélkül 8 órában.

2017. máj. 22. 01:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Biztos, hogy nem nettót akart volna írni. Nettó 300 ezres fizetés mondjuk villamos vagy IT-s mérnökként működhet, de hogy építősként sajnos nem az tuti. Vidéken építész/építőmérnökként sokan 130 nettóval kezdenek. Sajnos fizetés ügyileg nagyon nem éri meg ez a mérnöki irányzat.
2017. máj. 29. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
" Vidéken építész/építőmérnökként sokan 130 nettóval kezdenek." Nővérem vidéken dolgozik egy boltban mint eladó, ő keres ennyit.
2017. máj. 30. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Az simán lehet. De az építőipari cégeknél sajnos vidéken 140-150 nettó a realitás. Sőt bizonyos szakirányokkal pl:vízmérnök az állások nagy része közszférás bértábla szerint ad fizut. Kezdő diplomásnak 110 nettó körül.(bértáblát eléred a neten). Nővéred hatalmas karrierje egyébként meg nem érdekelt senkit szerintem
2017. máj. 30. 06:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

"Nővéred hatalmas karrierje egyébként meg nem érdekelt senkit szerintem"

Viszonyítási alapnak írtam, ott tartunk, hogy egy segédmunkás többet keres mint egy mérnök :D Az se normális aki ennyi pénzért tanul.

2017. máj. 30. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

"Kezdő diplomásnak 110 nettó körül."

Ennyi pénzt akkor összeszedek ha egész nap csak az ágyban fekszek, és vakarom a golyóimat.

2017. máj. 30. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Köszöntem szépen mindenkinek, kezd összeállni a fejemben a kép, mire számíthatok. :)

A nővér példáját tekintve, releváns összehasonítani, de csak mint pálykezdő. Értem ezt arra, hogy az egyes ágazatokon lényegesen eltérő időbe telik megmászni azt a ranglétrát.

Jelenleg már a tanulmányimmal pénzt keresek, havi ösztöndíjam 117e-re jön ki, nem éppen zacsivakargatással, de ez is hozzájárul majd a hegymászáshoz, legalábbis terveim szerint.


Köszöntem szépen mindnekinek, aki válaszolt, 140e nettó az elfogadható lesz.

Üdv

2017. jún. 3. 12:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!