Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Végzettség nélkül mennyi...

Végzettség nélkül mennyi esélyem van egy junior Linux rendszergazda/rendszer üzemeltető állás sikeres megpályázására?

Figyelt kérdés

Júniusban diplomázok, teljesen IT független területen (egészségügy), annak is kb. a legalján, tehát az önálló életvitelre a papírom alapján megpályázható állásokból esélyem sincs. Plusz fejlődési lehetőség sincs: az vagyok, amire a papírom "felhatalmaz".


Jelen pillanatban egy gyárban dolgozok, napi 12 órát, hol nappal, hol éjszaka... Nem épp a legkellemesebb, ráadásul feljebb jutásra esély sincs a céges hierarchiában.


Gyerekkorom óta érdekel azonban az informatika, C nyelven egész kényelmesen elboldogulok, UNIX/Linux rendszereket elég jól ismerem. Elkövettem egy ordas hibát, hogy infós szakot kezdtem el csinálni, de végül otthagytam az egészségügy miatt...


Most pedig itt állok, kissé kétségbeesve.


Kérdésem az lenne, hogy van-e egyáltalán bármi esélyem arra, hogy állást találjak az IT szektorban főképp rendszer üzemeltetés területen? Ha igen, konkrétan milyen irányban induljak el, főleg Linux/UNIX területen? (Értem ez alatt, hogy egy junior állás esetén mik az elvárt ismeretek.)


Hazudnék, ha azt mondanám: a pénz nem lényeg... De ami fontosabb: szeressem is, amit csináljak. Jelen pillanatban sem az államvizsgára készülés, sem a gyári munka nem tartozik ide. Az informatika viszont igen.


Segítségeteket, válaszaitokat előre is köszönöm!



2017. máj. 21. 02:19
 1/2 anonim ***** válasza:
31%
0%
2017. máj. 21. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
57%

Attól függ, hogy milyen cég. Vannak kis cégek (kis fizetéssel), ahova nem tódulnak a profik, oda bemehetsz, megcsinálod a tesztfeladatokat, válaszolsz pár keresztkérdésre, és jó esetben próbaidőre felvesznek. A komolyabb cégeknél viszont ahhoz, hogy egyáltalán bejuss egy meghallgatásra, kelleni fog

- végzettség, vagy

- referencia, vagy

- ismerettség, ajánlás.


Egy kis cégnél eltöltött pár év akár még fel is használható később, mint referencia. De a lényeg, hogy a "UNIX/Linux rendszereket elég jól ismerem" az kevés lesz. Mindenképpen tanulj még, gyakorolj, láss minél több valós feladatot.

És ne add fel az első 5-10 elutasítás után. Hajrá! :)

2017. máj. 21. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!