Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Melyik munkát lenne érdemes...

Melyik munkát lenne érdemes elkezdeni (CNC esztergályos vagy pultos)?

Figyelt kérdés

Képzettségem egyik helyre sincs igaz nem is feltétel. Bár egyetemen tanultam gyártástechnológiát így képben vagyok nagyjából a dolgokkal, és inni is szoktam szóval azzal is képben vagyok. Valamint pont egy olyan helyen vagy egy állás ahova én szoktam járni szórakozni.


Viszont hogy most így bármelyikhez kerülnék nem tudnám kenni vágni a dolgokat, bekéne tanítani a CNC-be pedig még tovább tart, azt mondta az ember akivel beszéltem hogy neki több hónap volt, de hiányszakma ugyhogy arra a helyre felvesznek ha látják, hogy értelmes vagyok és tanulékony.

Meg onnan talán könnyebben lehet "felfelé" jutni.

És a pénz sem rossz


A másik hely meg közel van és sokkal kényelmesebb, mondjuk zenét hallgatok egész nap, vagy a gépek zúgását, és emiatt dilemmában vagyok.

Emberekkel jobban szeretek beszélni, mint egyedül dolgozni.

A munkaidő viszont a másiknál jobb fix 8 óra, délután 4 ig, utána intézhetem nyugodtan a dolgomat.


Tapasztaltabb, érettebb emberek véleménye érdekelne.

Egy pályakezdő fiatal.



2017. máj. 22. 13:34
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Kimondtad a kulcsszót: hiányszakma :)
2017. máj. 22. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Egyértelműen CNC - ha hosszú távra tervezel.

Vendéglátónál ráadásul szokás, hogy csak 2 órára jelentenek be, de 12 -őt kell dolgozni, ha lebetegszel, ennek megfelelően szinte nincs táppénz sem, stb.


Ráadásul a pultos munka nem csak abból áll, hogy zenét hallgatsz, hanem beszólogatnak részegek, stb., s az sem biztos, hogy előny, hogy épp oda szoktál Te is járni szórakozni.

2017. máj. 22. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Elfogult vagyok, mert CNC-t tanulok, egyértelműen azt választanám, sokkal nagyobb ebben a hiányszakmában a potenciál, valamint a fejlődési lehetőség. Pultosként fejlődés lehetőség gyakorlatilag 0, ezzel szemben a multiknál még az ügyesebb operátorok is lehetnek sorvezetők, csoportvezetők.

Úgy gondolom nem mindegy, hogy 20 év múlva is minimálbért/garantált bérminimumot keresel-e vagy jóval többet.

2017. máj. 22. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
20 év múlva már saját vállalkozásban gondolkodok, de akkor tényleg az lesz a jó a cnc mivel a másikban kitörési lehetőség 0
2017. máj. 22. 17:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!