Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Kisgyermeknevelő FOSZ képzésse...

Kisgyermeknevelő FOSZ képzéssel és gyógypedagógiai diplomával melyik bér illet, ha mondjuk bölcsődében dolgozom, mint kisgyermeknevelő? Most már meg fogom kapni a diplomás bért?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Mivel átalakítják a pedagógus életpálya modellt, érdekelne, hogy ha idővel feltétel lesz bölcsődékben is a diploma, akkor a fent említett papírokkal el tudok-e helyezkedni végül bölcsődében kisgyermeknevelőként és ha igen, akkor megkapom-e a diplomás bért vagy csak az okj-st? Én úgy tudom, hogy eddig csak az OKJ szerint fizettek, mivel az volt elegendő a munkakörhöz. De ezek után vajon ez változik?

Előre is köszönöm a segítséget!



2017. máj. 23. 21:23
 1/7 health visitor válasza:

Attól függ, milyen munkakört töltesz be. Ha te úgy dolgozol, mint csecsemő és kisgyermeknevelő, ráadásul felsőoktatási szakképzéssel, akkor szerintem sajnos nem kapsz pedagógusbért.

"hogy ha idővel feltétel lesz bölcsődékben is a diploma"

ezt hol hallottad? Miért lenne feltétel? Sokan végeztek okj csecsemőnevelőt, gondolom nem fogják őket kirakni a bölcsikből, mondván kötelező a diploma.

2017. máj. 26. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

De-de sajnos. Pont ez a lényeg, hogy mivel átalakítják a pedagógus életpálya modellt, ezért idővel feltétel lesz, hogy a bölcsődei alkalmazottaknak diplomája legyen, ergo ha OKJ-d van vagy kirúgnak vagy mész diplomát szerezni. Jelenleg is vannak alapszakon, viszonylag magasabb beosztású szakemberek, akiknek anno elegendő volt az OKJ, hogy oda jussanak ahol most vannak, de már most nem lesz elég, így teszik le a diplomát. Éppen ezért kérdezem, hogy ha feltétel lesz a diploma, akkor végül is milyen illet majd meg. Ha jelen pillanatban mennék el kisgyermeknevelőként, akkor tudom, hogy csak OKJ bért kapnék. Most a héten beszéltem egy bölcsőde vezetővel és ő azt mondta, hogy szerinte megillet majd a diplomás bér.

Egyébként az egész sztorit egyetemen mondták a tanárok és a bölcsődevezető akivel beszélgettem megerősítette. Kell kb. 10 év átfutási idő, míg teljesen átalakul, de a lényege az hogy OKJ-vel nem lehet majd bölcsibe dolgozni, mint nevelő.

2017. máj. 26. 15:09
 3/7 health visitor válasza:
JA értem, erről nem tudtam. Viszont ez nagy kitolás azokkal szemben, akik nem diplomásan szereztek ilyen végzettséget.
2017. máj. 26. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Hát igen. Mert azért aki már vagy 20 éve dolgozik egy bölcsiben és szereti a gyerekeket és van is tapasztalata, most választhat hogy vagy munka nélkül marad vagy megy tanulni 50 éves létére. Plusz a friss diplomások pedig jönnek és lazán kb. 60 ezer Ft-tal többet keresnek, mint ő. Szóval ez így valamilyen szinten tényleg kitolás a régiekkel. Nem kis bérfeszültséget okoz.
2017. máj. 27. 21:16
 5/7 regszy válasza:

szia ha bölcsiben dolgozol kisgyermeknevelőként, akkor a szakmai bért kapod meg. Ha pedig olyan bölcsibe mész, ahol kell végezni fejlesztést, akkor talán diplomást.

Igen tényleg lesz ilyen változás, régen az óvónő is okj-s volt és egy x időn belül muszáj diplomázni.

2019. jan. 7. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:

Kedves Kérdező! Szeretnék érdeklődni, hogy azóta hogy alakult a béred?

Megkaptad a diploma után járó bért?

2021. márc. 27. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Szia!

Jelenleg nem bölcsődében dolgozom, hanem egy egyesületnél (tanodázom és fejlesztőházban is dolgozom) és igen, így itt megkapom a diplomás bért, mert időközben egyébként megszereztem a kisgyermeknevelői diplomát.

2021. márc. 29. 17:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!