Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » El lehet kérni az orvosi...

El lehet kérni az orvosi alkalmasságit az előző munkáltatótól?

Figyelt kérdés
Az előző munkahelyemen irodai alkalmazott voltam, ennek megfelelően foglalkozás-egészségügyi vizsgálaton vettem részt. Az orvosi papír szerint foglalkoztatható voltam, és ez az igazolás még érvényes. Azért hogy az új munkahelyen ne kelljen megcsináltatni ezt újra (ua. a munkakör), el lehet kérni a régi helyről?

2017. máj. 24. 20:00
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Ha te fizetted, akkor igen
2017. máj. 24. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Nem. Az a régi helyen meg kell, hogy legyen, mert egy ellenőrzés alkalmával kötelesek bemutatni a munkaügyi felügyelőnek.


A munkaköri alkalmassági vizsgálat költsége pedig nem a dolgozót terheli, azt kötelező jelleggel a munkáltatóra hárítja a törvény.


Ha 1 éven belül 4-szer váltasz munkahelyet, akkor 4-szer fogsz elmenni ilyen vizsgálatra, ha 22-szer, akkor 22-szer fogsz. Ezt kötelezően előírja a munkáltatónak a törvény, enélkül nem is foglalkoztatható a dolgozó.

2017. máj. 25. 05:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Nem, két okból sem:


- az előző munkáltató 10 évig őrzi az alkalmasságot igazoló doksit


- minden munkáltatónál olyan orvosi alkalmassági kell legyen, mely a munkáltatóval szerződésben álló foglalkozás-egészségügyi szolgáltató (értsd: üzemorvos) által van aláírva.


Egy esetben lenne tehát jó a régi igazolás, ha a munkakörön kívül az üzemorvos személye is megegyezik.

2017. máj. 25. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!