Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Pontosan mikor jár RÁT?

Pontosan mikor jár RÁT?

Figyelt kérdés
Nem értem a jogosultsághoz vágó cikkeket.
2010. máj. 17. 13:00
 1/1 anonim válasza:

Ha túlestél az álláskeresők regisztrációján és nem volt meg 200 nap ledolgozott munkaviszonyod, akkor ez a bejegyzés neked szól. Onnan indulunk ki, hogy nem kapsz "munkanélkülit", mert nem dolgoztál eleget. Az most itt nekünk mindegy hogy miért. Tételezzük fel, hogy 18 elmúltál, de mondjuk hatvanon még nem vagy túl. Pénzt nem kapsz, mert nincs elég ledolgozott nap, akkor felmerül a kérdés, hogy mi lesz most. Vagy éppen már kimerítetted a "munkanélkülit". (Én nem szeretem ezt a szót, de ez a közkeletű neve, így maradok én is ennél.)


Teljesen nem kell kétségbeesni, mert van még egy utolsó "védőháló". Ezt régen rendszeres szociális segélynek nevezték, de április 1-től már aktív korúak rendelkezésre állási támogatása vagyis RÁT.

2010. júl. 1. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!