Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Lehet Magyarországon valakiből...

Lehet Magyarországon valakiből zenei producer?

Figyelt kérdés

Kérdésemben már én is érzem az ironikus hangnemet, bár kíváncsi lennék a ti véleményetekre is mit gondoltok erről. Ismertek-e olyat esetleg aki magyar és máshol (külföldön) Dj, beatmaker, vagy filmzeneszerző etc. Konkrétan vannak erre specializálódott iskolák:

[link]

[link]


Na most aki ezeket elvégzi abból lehet-e valaki, vagy fölösleges pénzkidobás az egész? Mert nem ám olyan 'ócsó...


Kérem, olyan ne válaszoljon, aki szerint csak az "igazi" hangszerek léteznek, és bármi nemű számítógép által kreált zene az neki FÚJ :D Azt nem kérem.


Köszönöm megértéseteket, és ha valami okosat mondasz!



2017. jún. 7. 17:58
 1/7 anonim válasza:

szia!

alapvetően lehet, persze, kell hozzá tudás meg szerencse

egyébként szerintem elég ha (és most bocsi) igazi hangszeren tudsz játszani, zongora lenne a legjobb, az a hangok teljes körű ismeretét alakítja ki

+ kiválasztasz egy profibb programot, és youtube ról vagy akárhonnan/hogyan meg kéne tanulni magas szinten használni

2017. jún. 7. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Szia! Persze alapvetően muszáj hangszeren játszani (Játszok is) és zeneelmélet sem árt. Meg igazából dawokat is tudok használni (Ableton, Fl, logic), csak hogy ez kamatozna-e ha komolyabban venném és pénzt is fektetnék belé. Azért vagyok ilyen bizonytalan mert nem igazán tudom miként zajlik ez a popszakma :D
2017. jún. 7. 20:27
 3/7 anonim válasza:

1-2 Dj-nek már sikerült.Véleményem szerint kapcsolatokkal lehetséges anélkül meg talán (!)lehetetlen

Feleslegesnek nem nevezném, de többet tanulsz abból, ha saját magad ismered ki a programot és találod meg önmagad , nem mások elképzelése és tanításai alapján.

2017. júl. 18. 01:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim válasza:
Ja, lehet. Az egyik ilyen suli (1G school) vezető oktatóját személyesen is ismerem és nála gyakorlottabb producerrel még nem volt alkalmam találkozni. Egy másik oktató mesélte, hogy meg nem nevezett (nem set, nem sonic) suliból járnak hébe-hóba át hozzájuk, hogy elmagyarázzanak dolgokat rendesen.
2017. júl. 18. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 Zénevű válasza:

Szerintem egyszerű a recept:

Találj egy énekesnőt, csinálj neki jóféle zenei alapokat, énekeltesd fel vele. Mehet a youtube-ra.

Ha tényleg jó a produkció, producer vagy. Jönnek megkeresések, munkák, dolgozol-egyre jobb leszel-gazdagodsz.

Ennyi. :-)

2017. aug. 10. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 kefe02 válasza:
En mar 4-5 eve csin zenet es egyre jobb es jobb vagyok az ismeroseim szerint is. Van mar 1 kiadott zenem. Mindenfele keppen kell 1-2 ember aki felsegit. En is probalok minnel tobb emberrel ismerkedni aki mar befutott es ha kedves vagy ertekelni fogjak az erdeklodesed foleg ha van egy jo zened is melle. Utolsonak meg csak annyit hogy ez egy amator megkozelites es nem sok jovot latnek mert a Youtube ra nem 1-2 zenet raknak fel naponta szoval eltunne a zened a semmiben.
2017. aug. 14. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:

Szia,

Szerintem nem fontos egy ilyen tanfolyam -szubjektíve-, a legtöbb anyag fent van Youtube-on manapság, professzionális szintig is.

Ezt egy másik hasonló kérdésre válaszolva, másoltam át ide. Lusta voltam átírni, de remélem segít. :)



Szia,

Sok mindentől függ, első sorban tehetség ha nincsen kapcsolat.

Szeretni kell nagyon a zenét és konyítani a dallamokhoz és zeneelmélethez is egy kicsit. Zenei végzettség nagy előny lehet, bár nálunk itthon nincsen tudtommal ilyen szak. Sokan hobbiból kezdik.

Érteni kell a DAW /Digital Audio Workstation/, számítógépes programokhoz, amiken keresztül készítik és összerakják a zenét (plk. Ableton, FL Studio, Cubase, Pro Tools stb.). A digitális hangszerekhez, hogy hogyan épül fel egy szám, milyen hangeffektek vannak, melyik mire jó, mire kell figyelni stb.

Szinte mindenhez manapság már nagyon jó videók vannak fenn YouTube-on amik elmagyarázzák az alapoktól akár profi szintig is.


Ha ezek meg vannak, akkor ingyenes platformok pl. SoundCloud-on számok feltöltése.

Ha van már egy kisebb hallgatói bázis (yuppi..) , pár ezer ember akkor meglehet keresni kisebb music labelt/lemezkiadót, mindegyik más szerződést tud ajánlani, ez egy fajta anyagi támogatás és reklám opció is lehet. De általában nem előnyös a szerződésük, mert sok % kérnek, ha mégis bejön valakinek és van tehetsége..

Ha van tehetséged, akkor ők fognak téged megkeresni általában előbb-utóbb. Persze az is lehet, hogy valaki más lemásolja az ötletedet, ez sajnos ilyen.


Viszont, ha meg van a kis hallgatói bázis, akkor ha az ember picit utána keres magától, akkor sok ezzel foglakozó ember nagyobb és kisebb lemez kiadóknál is elérhető e-mailben, Instagram stb-n keresztül. Ez azért jó, mert ők tudnak egy fajta véleményt adni a zenédről, hogy jó-e vagy sem ha rájuk írsz. Nem mindenki fog válaszolni, de páran lehet fognak. A lemezkiadók szervezik a reklámot, koncertet és legtöbb adminisztratív dolgot egy zenésznél, producernél, illetve kötik össze őket. Énekest a megfelelő producerrel stb.


A producer munkája is sokrétű lehet.

Nagyon sokszor kitalál egy jó dallamot vagy alapot egy számhoz és ezt mások, például énekesek felhasználhatják a daljukhoz. Más esetben csak finomhangolja, alakítgatja a már majdnem kész zene hangzását, hogy selymesebb, kiegyensúlyozottabb legyen a hangszint, pl. minden hangszert jól lehessen hallani, meg legyen a sztereó hangzás stb. Mások hangeffektusokat készítenek filmekhez.


Ajánlom Youtube-on a 'Genius Deconstructed' videókat. Producerek mutatják be, hogyan találtak ki dallamot sok számhoz, mivel dolgoztak, honnét jött az ötletük akkor.

A legtöbb zene külön-külön több személy közös munkája. Valamelyik zenész énekes, dalszövegíró és producer is egyben, ez a ritkább eset.


[link]

[link]

[link]


(Hát egy fajta adottság is kell mondjuk, úgymint nem mindenki jó matekból, másnak jó nyelvérzéke vagy labdaérzéke van, erre idővel rá lehet jönni.)

Csak röviden összefoglaltam, több helyen ez részletesebben le van írva.

Ha bárki megpróbálja, akkor sok sikert kívánok ! Üdv.

2019. szept. 3. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!