Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Miért választ a magyarok...

Miért választ a magyarok többsége teljesen haszontalan szakot?

Figyelt kérdés

Nem tájékozódnak arról, hogy mire van igény, illetve mi hasznos?


Legjobb választás: mérnök infó, programtervező informatikus, orvos


Jó választás: villamosmérnök, gépészmérnök, gazdasási informatikus, matematikus, pénzügy és számvitel, legtöbb egészségügyi szak plusz még néhány mérnöki szak


Elfogadható bizonyos körülmények között: jogász, fizika, alkalmazott közgazdaságtan, kevésbé kapós mérnöki szakok


Rossz választás, de legalább nem kamuszak: pszichológia, biológia, agrármérnök, műszaki menedzser.


Kamuszak: emberi erőforrás, szabad bölcsészet, komm és média, illetve sajnos az alapszakok többsége.



2017. jún. 10. 16:10
1 2 3 4 5
 1/46 anonim ***** válasza:
69%
A felsőoktatásban való részvétel az esetek többségében nem a tanulásról és a jövőre való felkészülésről szól, hanem a gyerekkor meghosszabbításáról. Mondjuk én ezt nem tudom elítélni, de tény, hogy nagyrészt erről szól a továbbtanulás.
2017. jún. 10. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/46 anonim ***** válasza:
62%

a műszaki menedzser miért rossz?

(egy műszaki menedzser)

2017. jún. 10. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/46 anonim ***** válasza:
91%

Igazából nincs a kezemben statisztika arról, hogy a magyarok miket választanak. De több dolog is van a kérdésedre válaszolva:


Egyrészt igen, nem annyira tájékoztatják őket. Elég nehéz döntés középiskola végén, gyorsban egy szakot választani, ebben a diákok sok segítséget nem kapnak. Ez azt eredményezi, hogy sok esetben az ember nem megfelelő szakra megy (lehet nem kamuszakra, de nem a megfelelőre, ezért nem fog tudni jó kedvvel elhelyezkedni, és nem lesz jó szakember). Nekem is van olyan ismerősöm, sőt én is olyan vagyok, aki elvégzett egy szakot, aztán más munkakörben kezdett el dolgozni.


Másrészt azért érdemes figyelembe venni, hogy nem mindenki alkalmas mindenre. Hiába mondod, hogy informatikusnak vagy orvosnak kell menni, ha egyszer valaki nem abban a világban él, nem is tudná megtanulni.

2017. jún. 10. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/46 anonim ***** válasza:
100%

Mert nem tájékozódnak és az a szomorú, hogy igazán nem is tudnak honnét. Az oké, hogy vannak híresen jó és rossz szakok, na de a közte lévő rész egy homály.


"Kamuszak: emberi erőforrás"


Bp-en folyamatosan keresnek ilyen pozícióra gyakornokokat, ráadásul szerintem nem is képzik őket olyan túl sok helyen.

2017. jún. 10. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/46 anonim ***** válasza:
100%
Mert nem mindenki olyan bölcs, mint te.
2017. jún. 10. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/46 anonim ***** válasza:
88%

Ez a besorolás csak a te agyszüleményed.

Én kamuszakkal pl. kitűnően keresek és igencsak élvezem, amit csinálok. Nem tudnám elképzelni, hogy gép előtt, informtikusként kockuljak egész nap. Iszonyat lenne.

2017. jún. 10. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/46 anonim ***** válasza:
100%
Amúgy a kérdés kiírója életében nem volt közelébe egyetemnek.
2017. jún. 10. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/46 anonim ***** válasza:
95%

A műszaki menedzser pontosan kamuszak, mert nem ad szaktudást. Ettől függetlenül most msc-n vagyok, mert mérnöki diploma mellé hasznos kiegészítés a munkaerő-piacon. Ismétlem, hasznos, de értelme, az nincs.


Szerintem a felső 3 kategóriával semmi gond nincs egyébként, nem feltétlenül kategorizálnám, bár pénzt szem előtt tartva nyilván az infó a csúcs (viszont sajnos az orvos lekerül). Emellett tényleg van rossz választás, ami kifejezetten nem kamuszak kategória. A kamuszak nem amiatt kamuszak szerintem, mert keveset kell tanulni vagy kevés az álláshirdetés, hanem mert a munkakört az adott végzettség nélküli ember ugyanúgy el tudná végezni.


Például aki biológus szeretne lenni nyugodtan legyen. Jelentkezhet helyette mérnöki szakra, elvégzi de nem képzi majd magát vagy vállal túlórát, mert nem érdekli, és ugyanúgy hoppon marad. Akik ilyen rossz választás jelentkeznek, azoknak sokat kell tanulniuk és gyakorlatot szerezniük egyetem mellett, aztán a biosznál maradva ott az mta és a sok gyógyszer multi itthon, a nagyon jóknak lesz munkája és pénze.

2017. jún. 10. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/46 anonim ***** válasza:
89%

"Legjobb választás: orvos." Ne röhögtess, külföldön legfeljebb. Idehaza egyáltalán nem az.

Fogalmad nincs a munkaerőpiacról. Azért, mert neked IT-re van beállítva az álláskereső szűrőd, az nem azt jelenti, hogy csak az van. Egyébként Svájcban és az USA-ban is képeznek bölcsészeket, teológusokat, szociológusokat, pszichológusokat, szóval nem magyar sajátosság ám az, hogy az ember érdeklődésének megfelelően választ pályát.

2017. jún. 10. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/46 anonim ***** válasza:
86%

@17:22


Köze nincs a srácnak az IT-hez, egy gyorsétteremben dolgozott, de onnan is kirúgták, mert alkoholista.

2017. jún. 10. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!