Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Kamionosok segítségét kérem....

Arb141 kérdése:

Kamionosok segítségét kérem. Ti melyik állást választanátok?

Figyelt kérdés

Adott 2 belföldi hetelős munka (hétfő-péntek), és nem tudom eldönteni kezdőként melyiket érdemesebb választanom.

Az elsőnél egy ponyvás nyerges tga-val történne a munkavégzés, elég jól felszerelt,céges gps, hűtő, állóklíma komfort váltó stb...általában raklapos árukat kellene szállítani logisztikai központokba, 30 ft/ km.

A második egy építőipari cég lenne, saját termék szállítással, 3 tengelyes scaniaval+pótkocsi+daru, a cég költségén letehetném a darura a jogsit, itt nem tudott a bérről konkrétumot mondani a munkáltató, mert nem kilométer alapú elszámolás lenne, mivel naponta nem mennek annyit mint egy belföldi fuvaroztatást végző cég.


Ezek alapján egy kezdőnek melyik állás lenne megfelelőbb?



2017. jún. 14. 09:46
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Szakmailag nem értek hozzá, de mindenképpen az elsőt javasolnám, mégpedig azért, mert:

1.- "naponta nem mennek annyit mint egy belföldi fuvaroztatást végző cég" - szóval bizonytalan lenne a fizetésed

2.- az építőiparban gyakori a hónapokig tartó körbetartozás, ezért lehet, hogy erről az oldalról is bizonytalan lenne a fizetésed, nem csak a teljesített km-ek miatt.

2017. jún. 14. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Az 30 ft is nagyon gyenge. Ráadásul TILOS lenne teljesítménybe dolgoztatni a sofőrt. Meg itt minden a tied, a fel a le rakodás is.
2017. jún. 14. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
2-esnek. Valóban tilos lenne teljesítménybérben dolgoztatni, de én még nem találkoztam olyan fuvarcéggel ami nem km-ben fizet, kaptam nemzetközi cégtől 17 ft / km -es ajánlatot is...
2017. jún. 14. 14:42
 4/6 anonim ***** válasza:

Valóban tilos lenne a km alapú pénz, DE Te nem abban kapod, hanem amire be vagy jelentve. Legtöbb esetben a minimálbér... tessék es.mar nincs is kilóméter alapú fizetés.

Ami ezenfelül jön azaz ellátmány.... tehát mondhatja a cég, hogy ebből old meg a 45 pihenőnél a szallodaszobát is, mert ezért kapod.

Kezdőként ne az legyen a szempont, hogy minél többet keress, hanem az hogy megtanulj tolatni, akasztani, papirokat kezelni, tachográfot kezelni, szabályokat ertelmezni, gps helyesen kezelni stb stb.....

2017. jún. 17. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

kezdőként szerintem nem manuális váltósat kellene csinálni, mert lesz épp elég sok dolog amire figyelned kell még... ráadásul a Waberersnél is örökké szétbaxták a kuplungot meg váltót az újoncok.


Szerintem felejtsd el a belföldezést, azt csak pancserok csinálják... Csinálj olasz-magyar körfuvarozást, az is hétfőtől péntekig tart, és a fizetés is jóval több, a munka is jobb mert hosszabbak a fuvarok.

2017. jún. 18. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Pont ezért nem szoktak a kezdőknek uj autót adni.
2017. jún. 18. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!