Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » BME mérnökinfó végigszenvedése...

BME mérnökinfó végigszenvedése után érdemes megcsinálni az msc-t?

Figyelt kérdés

Több lenne a fizetés?

Érdekli a munkáltatókat?

Ha 4 év alatt sikerült megcsinálni, tehát nem egy mintadiákról beszélünk, de azért egy jó képességű emberről, akinek BP-en elismert cégeknél volt gyakorlata (Epam, Evosoft stb)

Megéri az a (minimum) +2 év?



2017. jún. 15. 20:58
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
58%
Van egy szó a kérdésedben, ami miatt azt mondom, hogy nem.
2017. jún. 15. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
72%

Az egyetemi diploma olyan, mint az innováció vagy az erkölcs: Arra való, hogy beszélj róla, hogy a nyilvánosság előtt jól nézz ki. Egy PR-eszköz. Duma. A való életben a valós problémákat pedig a tapasztalat úrján felszedett tudással oldod meg.


Azt javaslom, hogy menj el dolgozni, a munkatapasztalat sokkal többet ér, mint egy papír-kiegészítés.


Én az Óbudai mérnökinfót hagytam ott és ezt tartom életem legjobb döntésének. Közgazdász diplomám van emellett, jelenleg java-ban programozok, 350 nettó + caf., melyhez adott egy alapot az egyetemen eltöltött 2 év de a nagyrészét itthon tanultam meg.



Van diplomád, elmondhatod magadról hogy van, ez számít. Koncentrálj a valódi szakmai tudásra amit munkával tudsz megszerezni.

2017. jún. 15. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
73%
#2 ez szuper és 15 év múlva amikor 30 éves vezető fejlesztők fognak dirigálni a 40 éves szenior fejednek, mert papír nélkül van egy plafon, ami fele bizalmatlanul engednek, ha engednek egyáltalán; akkor talán átértékeled a papír kérdését..
2017. jún. 15. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
55%

Osztom 3-as véleményét.

Teljesen igaza van,kell a diploma IS,hogy karriered fejlődjön,különben megrekedsz egy szinten,aztán majd a 27-30 éves srácok fogják osztani neked az eszet kapják majd a menedzseri fizut,a céges verdákat,te meg 40+ évesen egy szinten megrekedsz aztán majd szidhatod magadat vagy a rendszert,hogy hoppá a kis suhancok dirigálnak neked.

2017. jún. 16. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
79%
Szerintem az MSC-t lényegesen könnyebb elvégezni, mint a BSC-t. Van duálisban is MSC a BME VIK-en. Itt már dolgozhatsz miközben tanulsz.
2017. jún. 16. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim válasza:
71%
Villamosmérnök msc van csak duális képzésben, mérnökinfó nincs.
2017. jún. 16. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
MSc diploma nélkül is megvan ez a gát, hogy a senior pozíción nem tud túllépni az ember?
2017. jún. 16. 19:44
 8/13 anonim ***** válasza:
63%
Bőven elég, hogy van egy BSC-d. Fejleszd a programozói tudásod, szerezz minél több gyakorlatot. Ezekkel többre mész.
2017. jún. 16. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
72%
Mellette azonban kell az MSc diploma sõt késõbb az MBA is ha szeretnél tovább lépni.
2017. jún. 16. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

Na most akkor ki mond igazat? :D Én úgy látom, hogy tényleg hiány van az IT szektorban, 4 hónapos green fox meg hasonló programozói képzésekkel felveszik az embereket, akiknek nincs semmilyen infós diplomájuk. Az előrelépés tényleg kérdéses, nem tudom mennyire érné meg az MSc 2 éve.

MBA érdekel, meg mindig is érdekelt a közgáz meg az informatika találkozásai, mondjuk a data science, financial engineering stb.. Nem akarok életem végéig fejlesztő lenni, pár év tapasztalat és pénzgyűjtés után, akár külföldön is elvégezném. MSc-hez nem sok kedvem van most, hogy őszinte legyek, úgy érzem megfáradtam :D

2017. jún. 16. 20:09
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!