Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Ismeretség nélkül az elhelyezk...

Ismeretség nélkül az elhelyezkedési esélyem, megfelelő pozícióba kerülésem mennyivel nehezebb, mint a szerencsésebb társaimnak?

Figyelt kérdés

Hosszú lesz kicsit, elnézést.

Kicsit megelégeltem azt,hogy az állami cégnél ahol vagyok irodai dolgozó (közmunkán) a munkatársaim nagy része ott valakinek a valakije,vagy egyszerűen ott jött valamelyikkel össze így közmunkásból lassan hivatásossá nőtte ki magát. Másik kollégám szintén ismerős által talált máshol egy jó fizető állást. Akik pedig szintén ismerős nélküliek mint ott vannak ahol.


Egyébként ez egy kisváros és 3 hónapon belül megyek innen a fővárosba,hátha ott nagyobb esélyem van. Szomorú vagyok és kilátástalannak érzem az életem,hiszen hiába beszélek tárgyalóképesen angolul, érdekes módon ez sehol sem volt fontos ott sem ahol angolul kell tudni. Fontos még ugye a szakmai tapasztalat, ezzel egy probléma van,hogy nem adnak lehetőséget hiszen már lassan gyakornoknak is protekció kell. Levelező szakos voltam egyetemen,mellette gyári munkás voltam hogy megéljek valamiből,de nyilván ott nem olyan kapcsolatokat szereztem amilyenekre szükségem lenne és gyakornoknak nem mehettem anyagi okok miatt sem, az leginkább a nappalisokra vonatkozik leginkább.


Sok minden jár a fejemben, még az is hogy besétálok cégekhez pesten és elmondom hogy habár nincs ismeretségem nagyon motivált vagyok. Persze nyilván nem ebben a formában. Esetleg ötlete, tapasztalatok? Most is járok egyébként iskolába, egészségüggyel kapcsolatos dolgot tanulok (most nem részletezem), de ez még új számomra,tehát itt sincs szakmai tapasztalatom még.


Tömören ennyi.



2017. jún. 19. 11:53
 1/8 A kérdező kommentje:
Gyorsan írtam, elírtam pár dolgot."mind ott vannak ahol; hátha nagyobb esélyem lesz stb."
2017. jún. 19. 11:55
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Multiknak dolgozom 5 éve több pozícióban, soha sehol nem ismertem senkit.
2017. jún. 19. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Nem lehetetlen, bár nem tudom, hogy milyen diplomád van. A versenyszférába se árt az ismeretség, de általánosan elmondható, hogy aki nem végzi el rendesen a munkáját az rövid időn belül repül. Eleinte számíts a minimálbéres gürizésre mely remélhetőleg pár év után kifizetődik.
2017. jún. 19. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Bp-en biztos nagyobb az esélyed, ez nem kérdés, de itt sem az van, hogy besétálsz a cég hr-eséhez,...mert már a portás közli, hogy a karrieroldalon vagy emailcímen jelentkezz a Cvdel. És csak akkor vesznek fel, ha épp van olyan üresedés náluk, ami a te végzettségednek megfelel. Kapitalizmus van, sajnálatból senkit sem vesznek fel és nem csinálnak senkinek pozíciót (hacsak persze nem vkinek a vkije vagy).
2017. jún. 19. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Sajnos nem mérnök, orvos, vagy informatikus vagyok, sőt még gazdasági szakember sem. Tehát ilyen szempontból is igen háttérben vagyok. Megbántam már rég,hogy társadalomtudományira mentem,de 19 évesen tapasztalatlan voltam. Utána kint éltem Amerikában pár évet, megtanultam az angolt tökéletesen majd hazajöttem,mert nem szerettem kint élni mégha hihetetlen is. Most ugye ennél az állami cégnél vagyok (már remélem nem sokáig). Mellette tanulok egészségügyi szakmát, plusz folytatom a biológusi képzésemet is.
2017. jún. 19. 17:44
 6/8 A kérdező kommentje:
Igazából a pénz nem nagyon érdekel, ha úgy lenne akkor nem egészségügyi és biológusi szakmát választottam volna. Viszont egy biztos munkahely ahol jól érzem magam,szeretem csinálni és azért megélek annyira hogy ne kelljen különösebben nélkülöznöm nagyon boldoggá tenne.
2017. jún. 19. 17:47
 7/8 anonim ***** válasza:

Én is társadalomtudományi karon vagyok és már most megbántam az első év után,így át is megyek közgázra. (Jól megy)

Sajnos ma már megvan az a 3-4 szak,amivel biztos jól fogsz leresni, a többi meg sajnos tényleg nagyrészt ismerettségen múlik.

2017. jún. 19. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

4 éve dolgozom, ebből 3 év kvázi állami szférában, 1 év multinál, soha nem ismertem senkit. Nem erre kell kenni, ha nem jön össze.

Sok tapasztalat (akár önkéntesség árán), határozottság és pozitív kisugárzás, ennyi a titkom.

2017. jún. 21. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!