Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mennyit keres egy középiskolai...

Mennyit keres egy középiskolai tanár?

Figyelt kérdés

2017. júl. 3. 21:58
1 2
 1/12 anonim válasza:
78%
Ez sok mindentől függ, sok a juttatás meg ilyesmi de kb 150 ezret minden hónapban megkeresnek.
2017. júl. 4. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Amúgy az nem keves ahhoz? Hogy főiskolai végzettségük van. Szerintem olyan 200ezret simán megérdemelnének.
2017. júl. 4. 00:27
 3/12 anonim ***** válasza:
34%
Viszont 2 hónapos nyári szünetük van, meg ott van az őszi, tavaszi, téli szünet is. Nem kevés ! :D
2017. júl. 4. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Ha kicsit több eszed lenne a 43%oddal, akkor tudnád, hogy nekik akkor is be kell menni. Nyári szünetben 2-2hetet, tavasziban kb. 3 napot.

Talan a teli ami tényleg szunet, de az meg minden munkásnak. ( kivéve orvos stb. )

2017. júl. 4. 00:35
 5/12 anonim ***** válasza:
80%

Meg hogy a tel csak az orvosoknak nem szünet. Az senkinek sem szünet, drága, csak annak, aki szabit vesz ki, no meg a tanároknak...

Egyébként valóban kevés.

2017. júl. 4. 01:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Nagyon sok mérnöknek szunet, azoknak akik építkeznek, ilyenkor az éttermek is be vannak csukva. A legtöbb üzlet is.
2017. júl. 4. 01:07
 7/12 anonim ***** válasza:
90%

Összességében azért több szabadságuk van, mint egy átlagos dolgozónak, hiába kell pár nappal többet bentlenniük, mint a diákoknak. Cserébe nem ők döntik el, hogy ezt mikor veszik ki. Anyukám tanár. És sosem hallottam még, hogy mérnököknek lenne nyáriszünete, pedig én meg mérnök vagyok. :P


Egyébként a tanárok bérét központilag szabályozza a pedagógusi bértábla:


[link]


Bruttó 120e-től 400e-ig terjed a skála, de utóbbit nem sokan kapják meg az országban, ha megnézed a feltételeket. Pályakezdőként inkább a 90e - 130e kategória a reális. Persze erre még rájöhet pár extra dolog, amit pluszmunkáért vállalhat az iskolában, de versenyszféra-szintű fizetésre nem érdemes számítani. Hogy többet érdemelnének? Persze. Ezügyben lehet kopogtatni a legközelebbi stadion ajtaján.

2017. júl. 4. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
85%
*90e-130e nettóban értendő
2017. júl. 4. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

Szia, én egyetemen vagyok tanszéki mérnök, heti 12+4 órát tartok + előkészületek, beszerzések, leltározás, kutatás, fizetős mérések és feladatok (nem nekem fizet persze), cikkírás, stb.


46 nap szabim van, ebből 16-ot beírtak olyan napokra, amikor dolgoztam, így 30 van tulajdonképpen, évi 12 szombaton is megyek (erre nem fizetnek és nem számít munkanapnak sem, így oldják meg a távoktatást, sőt szabadnap sem jár érte, karitatív munkaként van lepapírozva).


A maradék 30 nap szabiról ZÉRÓ döntési jogom van, ez tulajdonképpen 6 hét, ezt júliusra és augusztusra írják ki, mára és holnapra kaptam 1-1-et, majd júl. 15-től a többit.

Ebből sokan azt látják, 2 hónapot itthon vagyok szüneten, egyrészt ez nem 2 hónap, másrészt 16 napom eltűnt a rendszerben + 12 szombatom szintén.


Nettó 124e-et kapok, mivel már 6-or emelték a fizetésemet.

2017. júl. 4. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
82%
volt tanárom nyári szünetben elment szezonmelóra étterembe, és mindig kérkedett, hogy mennyire megszedte magát a nyáron és csak melegedni jár be a suliba...
2017. szept. 7. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!