Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Miért ilyen rosszak a magyar...

Miért ilyen rosszak a magyar bérek? 3 műszak netto 105E túlóra nélkül.

Figyelt kérdés

Szóval tényleg tököm tele van, 3 műszakba dolgozok most kaptam meg első fizetésem és 105E forint volt. 8 óra munka + 4 óra a utazás oda vissza. 12 órát van oda naponta a életemből, annyiból áll a életem dolgozok utána alszok. Marad 3-4 óra szabadidőm és mindennap ez megy újból.

Én Legalább 150E forintot kérnék ezért, már mint annyi volna amiért ez nagyjából beválalnám. De az a durva hogy pár éve ugyan ezért netto 90E forintot kaptak a emberek.


Miért ilyen szar a fizetés magyarországon? Ezek a cégek fizethetnének többet is, még is mi a rákért tartják szándékosan ilyen alacsonyan a béreket. Emelnek a órabéren 70 forintot és akkor a sok rabszolga örül, hogy na nő a fizetés. Amint lesz pénzem annyi megtakarításom rögtön írány külföld, annyira megalázónak érzem hogy ennyi pénzért ennyit kell dolgoznom. És mindegy mi az ember végzetsége ha nincs más ezt is bevállalja az ember, rá vagyunk kényszerítve ha nem akar az ember éhen halni.

Mikor lesz változás a közel jövőbe? Az emberek miért tőrödnek bele a rosszba?


2017. júl. 6. 18:29
1 2
 11/16 A kérdező kommentje:
Csak németországba egy heti bér több mint magyarba egy havi. :D Én ha minden hétvégén túlórázok akkor se kapok 150-től többet. Én 3 műszakba vagyok, van benne éjszaka is, 22-től hajnal 6-ig.
2017. júl. 8. 23:52
 12/16 anonim ***** válasza:
Akkor talán nem ilyen munkában kell gondolkodnod! Unokaöcsém is kint van németben és azért kezdte el ő is a hálózatépítést, mert haza szeretnének jönni.. (ő keres 1800-2000 eurót, a felesége 800-1200 között)
2017. júl. 8. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:

Én is gyárban dolgozom, bár kicsit többért.

Megértem a helyzeted.

Ezen üzemek nagy része, fizetne többet is, de tudatosan lent tartják a béreket.

Biztos infóból tudom, hogy az egyik nagy autóipari cég, itt Magyarországon a sori munkásnak bruttó 300.000 ft-os alapot akart adni. Erre jött a kormány, hogy bérfeszültségre hivatkozva leszavazta.

Utálok gyárba dolgozni, de ami itt megy, az népellenesség. Tény, hogy a gyár jobb, mint a semmi, de számomra nem életcél. Akkor sem, ha mondjuk CNC, egyéb munkaköröket látnék el. Ha neked kell bérelni egy garzon lakást vagy akár egy szobát is, akkor még a nettó 150 is kevés. Zárásként a gyári munkához. Bármennyire is betanított munka,de amekkora profitot hoznak ezek az üzemek, cégek, ahhoz képest aprópénzt fizetnek. Megtudnák adni a nettó 300.000 ft-ot is, de itt szándékosan tartják "lent" az embereket. Mondják, hogy tanulj. Egyrészt képességek kellenek, másrészt pénz. Ilyen bérek mellett valósítsd meg. Sehol sem egyszerű az élet, de ha már élni kell, akkor nem biztos, hogy ez az ország a legmegfelelőbb. A lehetőségekhez mérten. Lehetőségek....

2017. júl. 25. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 A kérdező kommentje:
De ép ez az, hogy a kormány szándékosan lent tartja a béreket. Ne adj neki többet a hülye féléért is megcsinálja, én mindenkép szeretnék változtatni, de jelenleg nincs más lehetőségem.
2017. júl. 25. 11:44
 15/16 anonim ***** válasza:
59%

Nem tudom hol laksz. Mondjuk lassan már csak gyári munka marad, ha nem vagy benne abba a 20 hiányszakmába.


Egyik lehetőség, amibe én is gondolkodom, az Ausztia szezonális munka. Nagyon kemény a munka, de annyit félre lehet tenni, amivel már tovább lehet lépni. Németre kell rágyurni.

2017. júl. 25. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim válasza:

Mi a faszt sírsz, ha a parlamentunk ilyen szép meg aranyból van? Ki nem szarja le, hogy az életszínvonal 0?


Gyere, verd a parlamentre velem!

Tisztelettel,

Orbán Viktor

2017. szept. 1. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!