Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Pályakezdőknek honnan kéne...

Pályakezdőknek honnan kéne tudniuk az első releváns munkájuk során, hogy mennyi fizetés az ideális?

Figyelt kérdés
Már mindenhol ezt látom, gyakornoki melóknál is hogy én adjam meg a fizetési igényemet. Ezzel az a bajom, hogy nincs elképzelésem, hogy mennyi az ideális ebben a pozícióban. Például egy gyakornoki meló majdnem összejött minden klappolt nagyon akartam, de szerintem túl sokat mondtam és nem vettek fel. Egyszerűen nem tudom megmondani, hogy mennyi a nem túl sok.
2017. júl. 11. 11:42
 1/6 anonim ***** válasza:
18%
Érdekes, nekem még soha sehol nem kellett megmondanom, hogy mennyit akarok kapni, pedig volt egypár munkahelyem.
2017. júl. 11. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
82%
Tájékozódni kell. Előre. Fb csoportokban, ismerősöktől, csoporttársaktól. De igazából illik tudni, hogy "mennyit" is érek!
2017. júl. 11. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

más zsebében meg nem illik turkálni


persze illik tudni, de a fizetés kényes téma, kérdeztem valakit azonban megsértődött, hogy megegyezés alapján kap fizetést

2017. júl. 11. 12:12
 4/6 anonim ***** válasza:
75%

"más zsebében meg nem illik turkálni"

Hát, ha Te egy csoporttársadtól nem "tudod" megkérdezni, hogy mennyit keres akkor már nagy a baj. Nem fillérre kell, de a nagyságrendet ismerheted. A cég nem 5-10ezer forinton fog spórolni (még a gyakornoki állásnál sem), ha kellesz neki.

Megkérdezhetjük milyen gyakornoki munkáról van szó?

2017. júl. 11. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Szakmát nem említed ami hatalmas gond. Nagyrészt ettől függ. Mérnöki irányzatok belül is vannak amelyek jól fizetnek és vannak amik trének. Gondolom szakmunkák esetén is megvan ugyanez.
2017. júl. 16. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Nagyon cég függő is. Voltam gyakornok havi nettó 80 ezerért és nettó 200 ezerért is. Ja és úgy mellesleg a 80 ezres helyen sokkal inkább hasznomat vették. Mindkettő heti 40 órás volt.
2017. júl. 25. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!