Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Megéri külföldön (Németországb...

Megéri külföldön (Németországban/Ausztria) betanított munkásként dolgozni? Tapasztalat?

Figyelt kérdés
Köszönöm a válaszokat.
2017. júl. 13. 09:09
 1/4 anonim ***** válasza:

milyen célból? itthon is kb. pont ennyire éri meg. dolgozol 12 órákat, nincs normális szabadidőd, mert ami lenne, azt pihenéssel, alvással töltöd, de igazából pénzed se nagyon lenne kikapcsolódni, szóval mind1 is.


itthon is el lehet menni olyan munkákra, ahol munkásszálláson biztosítják a lakhatást. ha az embernek nincs itthon semmilye, amit fenn kell tartani, kb. pont ennyire éri meg.


ha ugyanazt csinálnák külföldön is, mint itt, hogy elmennek betanított munkára, de neki albérlet kellene, ahol van magánszférája, akkor rá fog jönni, hogy minimálbérből ott is pont ugyanannyira lehet vinni.


csak aki kiköltözik, az sok esetben olyan helyre megy, ahol fillérekért biztosított a szállás, így tud félrerakni, aztán mikor fél év múlva hazalátogat, meg rázza a rongyot, hogy már félre is rakott 4-500ezret...


így is lehet, tehát aki nyomorogni akar, annak biztos megéri, de akinek vannak igényei, jobban teszi, ha nem a legegyszerűbb munkák miatt megy ki.


tapasztalat egyébként öcsém. angliában él már lassan 1 éve, idáig haverjával béreltek egy szobát, haverja feladta, hazaköltözött, most öcsém kénytelen volt kivenni egy single room-ot, és alig jön ki a fizetéséből...mégsem akar elmenni olyan hotelbe, ahol biztosítják neki a "szállást", mert az sok esetben tudjuk milyen színvonal...

2017. júl. 13. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

"itthon is kb. pont ennyire éri meg."

Na ez nem biztos, részleteket lásd alább.


"dolgozol 12 órákat"

Már aki. Én dolgozok nyolc órát (na jó, hét és felet, mert van fél óra szünetem)


"nincs normális szabadidőd"

De van, minden nap egy csomó - plusz hétvége, szabadság.


"mert ami lenne, azt pihenéssel, alvással töltöd"

Mondjuk nem kell napi 14 órákat aludni. A pihenés - főleg az aktív pihenés pedig nálam szabadidőnek számít...


"de igazából pénzed se nagyon lenne kikapcsolódni"

De van. Én például pénzt kapok a munkámért. Tudom, ez felétek szokatlanul hangik...


"szóval mind1 is."

Egyáltalán nem mindegy.


"itthon is el lehet menni olyan munkákra, ahol munkásszálláson biztosítják a lakhatást."

Külföldön sem feltétlenül kell munkásszállón élni.


"ha ugyanazt csinálnák külföldön is, mint itt, hogy elmennek betanított munkára, de neki albérlet kellene, ahol van magánszférája, akkor rá fog jönni, hogy minimálbérből ott is pont ugyanannyira lehet vinni."

Én albérletben élek, igen egyszerű munkám van, és mégis, többet teszek félre egy hónapban NETTÓ, mint amennyit te kézhez kapsz BRUTTÓ. Pedig nem verem a fogamhoz a centet.


"csak aki kiköltözik, az sok esetben olyan helyre megy, ahol fillérekért biztosított a szállás, így tud félrerakni, aztán mikor fél év múlva hazalátogat, meg rázza a rongyot, hogy már félre is rakott 4-500ezret..."

Na ez a tipikus magyar mentalitás, meg is érdemli az ilyen. Ismerek nem egyet. Még meg sem száradt az aláírás a zeitfirmás szerződésén de már a Passatot meg az Audit nézegeti, hogy hogy tudja hitelre megvenni...


"így is lehet, tehát aki nyomorogni akar, annak biztos megéri, de akinek vannak igényei, jobban teszi, ha nem a legegyszerűbb munkák miatt megy ki."

Rossz a megközelítés. Inkább a mentalitás a lényeg. Aki dolgozni akar, az előbb-utóbb fog is találni olyan munkát, amiből meg lehet élni, akár tisztességesen is. Csak soknak büdös a munka, büdös a nyelvtanulás (mert anélkül esélyed sincs).


Általánosságban elmondható, hogy... mekkora igazság lesz... nem lehet általánosítani! :)


Hogy megéri-e, az mindig az adott embertől függ. Beszélsz németül? Tudsz vigyázni a pénzedre? Akarsz TÉNYLEG dolgozni vagy csak meggazdagodni? Stb.


Ismerek sok olyat, akinek bejött, és természetesen sok olyat is, akik nem képesek alkalmazkodni az itteni élethez és feladják.

2017. júl. 14. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
1# Én pont fordítva látom. Dolgoztam itthon, napi 12 órákat, vagy akár többet is, volt, hogy heti 7 napot, most kint dolgozom, közel félmilliós havi nettóval, napi fix 8 óra.(13. 14. havi..) Jaa, és kevesebbet költök üzemanyagra, mint mikor még az előző munkahelyemre jártam, és kerestem jóval kevesebbet... Arról ne is beszéljünk, hogy a külföldi munkakörülmények sokkal jobbak....
2017. júl. 14. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

jó, én csak kiragadtam egy verziót, a második sokkal általánosabban megfogalmazta. itthon is lehet találni jó helyett betanított munkára, meg kinn is lehet rosszat.


csak az nem mind1, hogy az ember vért izzadva akar pénzt gyűjteni a lehető legegyszerűbb munkával, vagy fejlesztené magát, a nyelvtudását, a tapasztalatát, és esetlegesen akar-e ennél tovább karriert építeni.

2017. júl. 14. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!