Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Felvennétek a diákhitelt, ha...

Felvennétek a diákhitelt, ha nem tudnátok máshogy tovább tanulni?

Figyelt kérdés
Mi lenne az az összeg, amit még felvennétek?
2017. júl. 14. 15:42
 1/10 anonim ***** válasza:
7%

Akkor is felvenném ha lenne rá pénzem. A diákhitel 1-et és 2-t is a max. összeget.


Az a hülye aki nem veszi fel.


Ha van pénzem a tandíjra akkor azt a pénzt beraknám 4%-os állampapírba és felvenném a 2%-os diákhitelt.


Emelett felvenném a 2,3%-os szabadfelhasználású diákhitelt is és azt is beraknám 4% vagy egyéb jobb kamatozású befektetésbe.


Ingyen pénz.

2017. júl. 14. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
38%
Én nem. Van 12 félév támogatott félév + 2 ingyenes OKJ. Minek tanulnék fizetősön? Nem venném fel még ha milliókat adnának sem, akinek meg nem szükséges, de mégis felveszi, az egy idi.óta lúzer
2017. júl. 14. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
24%
Utolsó: látom nem matek szakra jártál.
2017. júl. 14. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
86%

"Ha van pénzem a tandíjra akkor "


A kérdés úgy hangzott, hogy "ha nem tudnátok máshogy tovább tanulni?" Tehát nincs pénze. Innentől kezdve nincs értelme annak, amiket összehordtál.

2017. júl. 14. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Csak ha biztos lennék abban, hogy a pénz megtérül.
2017. júl. 14. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

Privátba kérdeztek: Matematika szakra venném fel és angolból van nyelvvizsgám.

2017. júl. 14. 18:18
 7/10 anonim ***** válasza:
49%

"A kérdés úgy hangzott, hogy "ha nem tudnátok máshogy tovább tanulni?" Tehát nincs pénze. Innentől kezdve nincs értelme annak, amiket összehordtál."


Olvasni sem tudsz benne van a kérdésben hogy mekkora összeget. Ha 20 ezer elég neki havonta akkor is a maxot kell. Az indoklás meg feljebb. Szóval hiába pattogasz.

2017. júl. 14. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Fel, feltéve ha piacképes diplomát szereznék. Őszintén szólva a matematika önmagában szerintem nem az.
2017. júl. 15. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Felvenném (fel is vettem). Matematikus diplomára ne mondjuk már, hogy nem piacképes, sok helyen el lehet vele helyezkedni elég jó fizuért, úgyhogy hajrá! :)

(Mellesleg szerintem meg az az idi*ta, aki csak azt tudja hangoztatni hogy diákhitelt ne, semmilyen hitelt ne, bla bla... mintha a hitel az ördög műve lenne.)

2017. júl. 15. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Az első mondja jól, ha valakibe szorult nem üzleti érzék az felveszi és még ha lett is volna rá pénze, azt máshol magasabb kamattal elhelyezi. Kevés olyan hitel van, aminek kevesebb a kamata mint egy alacsony kockázatú befektetés hozama. Ha pedig nincs rá pénzed, akkor azért kell felvenni. Persze nem tivornyára kell költeni, hanem könyvekre és megélhetésre. Az egyetem után ez gyorsan megtérül, ha jó szakot választottál és tényleg tanulni akarsz.


Ha piacképtelen szakra jelentkezel, vagy ha nem vagy motivált, akkor az egyetem után pont ott tartasz majd, mint x évvel előtte, csak még az adósságot is nyögöd. Így nem éri meg felvenni, ha utána úgyis mész szalagmunkára a gyárba.

2017. júl. 17. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!