Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Londonban mennyiszer lehet...

Londonban mennyiszer lehet többet keresni, mint Budapesten és mi kerül többe mennyivel?

Figyelt kérdés
2017. júl. 15. 12:58
 1/7 anonim ***** válasza:
75%
Munkakör függő hogy mennyivel keresel többet. Minimàlberesek esetèben 4x annyi a bèred, de pl. IT-sek esetèben olyan 2-2.5x-es a szorzó. Az àrak minden tekintetben többszörösei a budapestieknek. Àrak és fizetèsek arányát tekintve London az egyik legrosszabb vàlasztás kiköltözèsre.
2017. júl. 15. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
93%
Minimálbéres fizetés ha szerencsés vagy és full time, akkor olyan 1000-1200 font havonta. Egy single szoba bérlése 90-120 font hetente. Kaja összeg egyéni. Ha igénytelen, egészségtelen kajákat eszik akkor heti 50 fontból megúszható. Ha igényes, egészséges kaja kell akkor heti 120 fontba is belekerül. Ha dohányzol, iszol akkor az elviszi a fizetésed negyedét is. Ha szórakozni is vágysz akkor esetenként 40-50 font.. Budapesti árakról nincs tapasztalatom. Azt viszont tudom, hogy minimálbéres fizetéssel 8-ad magaddal egy kis szobában élni úgy, hogy csak dolgozol, és vegetálsz, épp, hogy boldogulsz.
2017. júl. 15. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Ha egy szobában kell nyomorogni mondjuk 75 ezer forintot havonta félretéve az mire jó, kiknek éri meg? Gyűjtögetni Angliában minimálbérre sokkal jobban megéri olyan sivár kisvárosba, faluba menni, ahol bár nincsenek magyarok, meg alig vannak programok, de olcsó?
2017. júl. 15. 14:41
 4/7 anonim ***** válasza:
78%
Sokaknak sajnos ez is megéri. Nem vèletlenül a Londonban élő, alacsony fizetèsèrt dolgozó emberek jelentős rèsze kelet-magyarorszàgi. Ők örülnek ha egyàltalàn pàr fillèrt megtudnak takarìtanj.
2017. júl. 15. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
54%

Én egy angliai kisvárosban élek ami olyan 200 ezres lakosú. Londonhoz képes kicsi városka. De unatkozni nem unatkozom, mert bőven van szórakozási lehetőség, és vannak itt is magyarok. Londonban hiába van sok magyar ha nem összetartóak.

Londonban minimálbéres fizetés mellett csak annyi szórakozásod lesz, hogy hallgathatod a másik 7 veled egy lakásban lakók mindennapi életét. Vidéken olcsóbb az élet, és jobb is..

2017. júl. 15. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Haverom Londonban mosogatott napi 4 óra, heti 6 nap, napi 3 étkezést kapott, szállása 10m2-es "szobában" voltak 2-en a szálloda pincéjében, internete volt, havi 600 fontot tett félre, munkanapjain mindig segg részegre itta magát.

Összeborogatta a maradékokat, a több száz fontos töményre és a ritka borokra utazott főként.

2017. júl. 15. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Úgy írjátok mintha mindenki nyomorogni menne ki. Persze aki csak pénz gyűjtés miatt megy ki az ténylegesen így él, de aki új életre vágyik az lényegesebben többet költ. Mi a párommal 1500at fizetünk a házunkra kb 300-400at kajára és ha elmegyünk szórakozni akkor olyan 50-70et költönk egy éjszaka. Ehhez még hozzá jön sok minden pl TV,benzin,előfizetések. A fizetéseket már elmondták előttem, csak gondoltam megemlítem hogy itt is meg lehet élni kényelmesen ha ez a célja az embernek.
2017. júl. 23. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!