Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Érdemes-e pályát váltanom? 20...

Érdemes-e pályát váltanom? 20 éves vagyok, zenésznek tanulok egyetemen. Mivel 20 éves vagyok, még mindig eldönthetem milyen pályára érdemes orientálódni.

Figyelt kérdés
Azért kérdezem, mert mostanában mindenki rossz hírekkel áll elő, hogy a komoly zenének, zenetanításnak nincs jövője és a zenészeket sehol sem veszik komolyan. Arra gondoltam, az egyetem után elvégzek egy gyógyszertári asszisztens képzést, hogy legyen egy biztosabb szakmám is. Nagyon szeretek zenélni, de egyre rosszabbak a kilátások ezen a pályán. Minden vélemény érdekel!
2008. okt. 17. 23:36
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Ha elvégezted a zenét, és van benned kalandvágy külföldre is mehetsz a zenetudással.

De ha nem vagy megszálotja, akkor kár erőltetni.

én is művész vagyok, és az első 15 évben keserves volt, de nem adtam fel, mert azt csináltam amit szeretek, és amire hivatottnak találtattam

és nem bántam meg

2008. okt. 18. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:
100%
Ahogy a kérdést föltzetted, abból úgy tűnik, mintha a zenélést nem éreznéd hivatásodnak, hanem csak egy lehetséges iránynak, amit választottál. Legelőször ezt kéne tisztáznod magadban. Másfelől pedig ha arra jutsz, hogy igen, neked a zene a hivatásod, akkor sem baj, ha vésztartaléknak akad még egy szakmád.
2008. okt. 18. 03:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, sokat segít, tényleg. Segít az átgondolásban. Nálunk amúgy ez afféle családi vonás egyrészt, szinte nem is volt kérdés merre tovább. Mindig ezt csináltam, és szeretem is, de nem vagyok elég jó, mármint jó, csak nem a legjobb. És ebben a szakmában, ahogy Ti is tudjátok, a legjobbnak kell lenni ahhoz, hogy jól tudjon elhelyezkedni az ember. Mármint a zenész szakmában, persze a tanítás az más, de arra nem nagyon érzek motivációt belül....
2008. okt. 19. 00:43
 4/7 A kérdező kommentje:
Ja a külföld: nem szeretném elhagyni az országot még egy kicsi időre sem, túl sok minden köt ide.
2008. okt. 19. 00:44
 5/7 anonim válasza:
bárminek is tanulsz, ha nem tetszik már, vagy nem érzed teljesen a magadénak (mindegy miért, anyagi, ésszerű vagy érzelni okokból) ne teketóriázz, hagyd ott, vagy keress mellé más lehetőséget, szakmát, mert telik az idő és egyre kevesebb esélyed lesz már változtatni. Én túl sokáig halogattam az egyetem otthagyását, pedig már lehetne 3 okj szakmám. Te szereted a zenét, szereted csinálni, de arra gondolj, megélhetésként gondolsz-e rá, vagy inkább életérzésként, hobbiként. Ha az utóbbi, akkor nem is kérdéses, mi a helyes döntés.
2008. okt. 19. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Nagyon nagyon köszönöm ezt a választ! Ez betalált:) Arra gondoltam amúgy(minden nap pörög az agyam), hogy elvégzem az egyetemet zenéből, de az utolsó két évben mellette levelezőn kitanulom ezt a szakmát, mert tetszik, és már beszéltem pár emberrel, aki ezt csinálja. A másik meg, hogy inkább a könnyű zenét érzem magaménak, nagyon szeretek énekelni, és a komoly zenéből nem szeretnék megélni. És ha hazamegyek később a gyógyszertárból, azt zenélek, amit akarok!!! És azt gyakorlom, ami tetszik:)

De még van időm eldönteni tavaszig a felvételiig, addig sokmindenkivel beszélek...

Nagyon köszi!

2008. okt. 20. 20:57
 7/7 A kérdező kommentje:
Ja és ha esetleg kell egy kis plusz, taníthatok picit, hiszen egyetemi diplomám lesz zenéből...
2008. okt. 20. 20:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!