Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » A munkaerőpiacon fognak...

A munkaerőpiacon fognak alkalmazni egy frissen végzett (OKJ), de 37 éves szoftverfejlesztőt, programozót, vagy egyéb ma keresett számítástechnikai végzettséggel rendelkező egyént?

Figyelt kérdés

Most 35 éves vagyok és szeretnék tanulni valami hasznosat.

Mivel a csapból is az folyik, hogy az IT területén mekkora hiány van ezért ez is felvetődött, valamint érdekel is. Azonban nincs előképzettségem, tehát a nulláról kezdeném.



2017. aug. 1. 16:06
 1/6 A kérdező kommentje:
Annyival egészíteném ki, hogy ha van esély, akkor az IT melyik irányába érdemes megindulni?
2017. aug. 1. 16:08
 2/6 anonim válasza:

A gond ott kezdődik, hogy a legtöbb helyen tapasztaltabb embereket keresnek min. 1 év de az sem ritka, hogy min. 3-5 évnyi tapasztalatot várnak el.


Egyáltalán nem egyszerű az informatika főleg ha nulláról akarod kezdeni, ha elég elszánt vagy nem mondom, hogy lehetetlen - de azt így most hirtelen nem is tudom hogy IT részre vagy programozásra vesznek-e fel egy OKJ-s lappal - mert én az állásokat amiket nézegettem olyan esetekben lehetséges a pozíció betöltése, hogy előrehaladott a tudása és valamilyen felsőoktatási intézményben tanul. (Legalábbis erre a részre van nagy kereslet és itt lehet szép összegeket keresni havonta)


Nem értek a lovakhoz, de az OKJ szerintem inkább csak egy ugródeszka, tovább kell tanulni.


Ha vállalod hogy leszel nagyjából 40-41 amikor ott állsz egy diplomával úgy, hogy az életbe nem dolgoztál olyan területen akkor csináld, neked kell eldöntened érdemes-e.

Egy biztos: nem egyszerű de ha esetleg találnál egy jó munkahelyet, akkor bizony 40 évesen is kifizetődő.

2017. aug. 2. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Elméletileg vállalnám, csakhogy addigra egy 30 körüli srác vagy lány már akár két diplomával is a kezében, valamint ha még a tanulás mellett dolgozott is (vagy ha "csak" egy diplomája van), akkor már 5-6 éves tapasztalattal és 10 évvel fiatalabban lesz a versenytársam.


Azt hiszem, ezzel lehet, hogy meg is válaszoltam magamnak a kérdésem.


Amúgy köszi a választ.

2017. aug. 3. 22:44
 4/6 anonim válasza:
100%

Nem a diploma a lényeg,hanem a tudás. Tanulj meg, aztán pedig próbálj meg valahova gyakorlatra menni ha tudsz.

A szabad idődet fordítsd erre, ha tényleg ezt szeretnéd. Egy pár hónap alatt egész nagy tudást lehet szerezni. Olvasgass sokat ilyen témában. Ha programozó szeretnél lenni, akkor ha már úgy érzed hogy elég jó vagy, szállj be open source projektbe, vagy csinálj appot és tedd fel Google play-re.


Ha ezzel szeretnél foglalkozni, akkor tedd, de a mostani állásod azért ne dobd el. Csak mellette csináld. Fél év alatt elegendő odaadással meg lehet tanulni programozni. Az a lényeg hogy sokat gyakorolj. Nagyon sokat.

2017. aug. 4. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
A programozás pont az a szakma, ahol a végzettség a kutyát nem érdekli. Az a fontos, hogy mit vagy képes elkészíteni, milyen projektekben vettél részt eddig, milyen nyelveken tudsz programozni.
2017. aug. 8. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Oda vesznek föl,ahol a helyed van a sorsod szerint. A vágyaid vezetnek, mutatják az utat. Ha azt csinálod, amire te magad, belső késztetésre vágysz, elvileg boldog és kiegyensúlyozott tud lenni az életed. Hogyha valahova húz a szíved, akkor menj arra, mert nem véletlenül húz. Amúgy én nem vagyok otthon ebben a programozói-világban, hogy milyenek a viszonyok.
2017. aug. 8. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!