Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Ha egy cégnél elutasítok egy...

Ha egy cégnél elutasítok egy álláslehetőséget vagy nem vesznek fel, lehetséges hogy más pozícióra is jelentkezhetek és behívnak interjúra mondjuk féléven belül is?

Figyelt kérdés
Az a bajom, hogy behívtak egy holnapra interjúra, de közbe találtam egy jobb lehetőséget ugyanannál a cégnél. Különböző helyszínen lennének, egy nagy vállalatról van szó. Nem tudom mit a legjobb tenni ilyenkor.
2017. aug. 6. 19:35
 1/5 anonim ***** válasza:
50%
Jelezd feléjük, hogy inkább a másik pozi jobban érdekelne. Nem tudom mekkora vagy milyen cég ez, de lehet, hogy a kiválasztást egy helyen intézik.
2017. aug. 6. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Szerintem nem mert holnapra pont odahívtak be, ahol a munka lenne.
2017. aug. 6. 20:03
 3/5 anonim ***** válasza:
42%
Ha nagy taktikus lennél, akkor ezt ki sem írtad volna. Ha felajánlják, fogadd el az elsőt, cégen belül pedig sokkal jobban tudsz helyezkedni utána (próbaidő letelte után) főleg ha elégedettek veled. De persze kockáztathatsz is. Az első interjún akár meg is említheted, hogy szemeztél több cégen belüli ajánlattal is, de ez a pozíció sem áll messze tőled. Viszont ha zsigerből azzal kezded, hogy "uhh...bocsi de megtetszett egy másik, az jobban tetszene!" akkor szerintem komolytalannak és aligha megbízhatónak fognak találni. Én a helyedbe kivárnék, és az első adandó alkalommal elfogadnám azt amire legelőször jelentkeztem. A cégen belüli előrelépés pedig csak hab a tortán.
2017. aug. 6. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Értem. Köszönöm a válaszokat!
2017. aug. 6. 20:52
 5/5 A kérdező kommentje:
Akit érdekel: Végül semmi probléma nem lett belőle. :)
2017. aug. 8. 20:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!