Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Programtervező informatikusoka...

Programtervező informatikusokat mennyire keresnek szerintetek? Bőv. Lent.

Figyelt kérdés

szóval ... idén érettségizek és programtervező informatikusnak készülök továbbtanulni ha felvesznek (PTE-TTK) ugyebár először bsc. érdekelne hogy ha végzek (asszem 2 éves a bsc 3 az msc de nem 100%) vajon mennyire lesznek lehetőségeim elhelyezkedni (akár külföldön is de oda persze msc után lesz csak értelme kacsintgatni).

és ha vki ebben a szakmában dolgozik légyszi produkáljon nekem tapasztalatot hogy milyen fizetések vannak ma ebben a szakmában kezdőként:) nem érdekel igazán a fizetés téma mert én azért ide jelentkeztem mert érdekel és szem szeretném is hosszútávon a dolgot szal nem a pénzért akarom csinálni, mert sztem szét keresheti magát az ember attól még nem fogja élvezni azt a munkát amit nem szeret és ami nem érdekli és akk persze gagyibb munkát is végez mintha szeretné is csinálni...

és persze az egész a bsc diplomára vonatkozik mert msc alatt azért már szeretnék majd dolgozni is a szakmámban :)


köszi a válaszokat előre is...


19/L

(nick: Vilchieque)


2010. máj. 23. 23:47
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Nem programtervezőként, de informatikusként kezdek. GYak. ha nyelveket beszélsz, 280-290 körüli a kezdőfizetés.
2010. máj. 24. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem egy kicsit el vagy tévedve.

A bsc meg msc témát nagyon vágod, de 19 évesen írtál már valami értelmes programot ? Melyik nyelveket használod ?

Melyik témába ástad bele magad eddig ?

A leírtakból azt veszem ki, hogy az iskolától várod hogy majd megtanítja a szakmát. Egyetlen iskola sem tanítja meg a szakmát. Annyi előnyöd van más szakmákkal szemben, hogy önképzéssel is képes vagy fejlődni ha van egy számítógéped meg internet kapcsolatod. A szakmát átvirrasztott éjszakák, programhibák keresése közben lerágott körmök szegélyezte úton lehet megtanulni, nem azzal hogy bejársz órára és meghallgatod az előadásokat.

Az informatika az önképzésről és a kreativitásról szól.

Ha kihasználod a lehetőségeket a csillagos ég a határ.

Ha másra vársz kaphatsz egy középszerű állást középszerű fizetéssel.

2010. máj. 24. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

kedves utolsó: eddig nem tanultam programozni és tévedsz hogy az iskolától várnám el hogy megtanítsa ugyanis érdekel de csak az utóbbi 1 évben jöttem erre rá és mivel idé érettségizek sztem az az első am c++-ban fogok kezdeni tanulni érettségi után, vagyis alapokat már megtanultam de a fügvények illetve cilinderek körül megáltam mert már jött a második félév és érettségi közeledett...rengeteget olvasok viszont a dologról egyre jobban érdekel csak alig 1 éve kezdtem el vele foglalkozni és akár milyen hihetetlen de suli és érettségire tanulás mellett nem volt időm megtanulni rendesen.

java-t is tanulgattam de az nem tetszett annyira ellenben scriptet tudok írni nem tudom milyen nyelven az igaz de múködő képes persze ebből is csak alapokig jutottam el

tanulgattam webprogramozni csak hobbiból tetszett de egy időben elvetettem és azóta elfelejtettem amit megtanultam mert nem használtam

turbo pascal, delphi stb tudom, hogy van tudom, hogy létezik de nem ismerem.

apukám pascalt nagyon vágja, pedig csak önszorgalomból tanult olvasott és írt mert érdekelte, szakmája abszolút nem informatikához köthető lehet tőle örököltem az érdeklődési körömet

jah igen tanultam vizuális programozást suliban szakkörön de az nekem magas volt még akkor meg akkoriban annyira nem is érdekelt.

szal kedves második leszólni nagyon le tudsz de ebben az esetben nagyon mellé nyúltál mert engem igenis érdekel és nem az iskolától várom el hogy megtanítsa és amúgy mire van az iskola ha nem arra hogy az alapokat megtanítsa? ha nem erre van akkor minek fizeti állambácsi a tanárokat? sztem igenis jogom van elvárni egy iskolától hogy ha odajárok akkor tanítson is valamit és ne csak bent nézzek ki a fejemből ezért kapják a sajnos nem túl sok lóvét a tanárok (én többet adnék nekik amilyenek a mostani körülmények...mi 5.ben nem ilyenek voltunk mint a mostaniak -.-'). mindegy a lényeg hogy értelmes válaszokat várok és nem ilyen taplókat akik háttérismeret és kérdezés nélkül tudnak észt osztani és nagynak gondolni magukat...köszönöm.

első válaszolónak meg köszike :))

2010. máj. 24. 01:00
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Szia, én idén kerültem be az erre a szakra, de nem ebbe az intézménybe.

hát igazság szerint, itt tényleg nem tanulsz meg programozni:) és piszok nehéz, nekem sem megy igazán, 3éves a bsc nálunk,

fizetések meg attól függnek milyen szak ember vagy.

egy évvel ezelőtt ugy álltam neki, kb mint te, kb oktoberben rájöttem omg nem biztos hogy itt a helyem, most kb azért küzdök ne tegyenek át fizetősre.

a szövegedből nem igazán jönnek le konkrét kérdések. sry

2010. máj. 24. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
sok helysírási hibát nem kelll nézni:)
2010. máj. 24. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
utolsó nagyon köszi :) nagyon ari vagy ^^ hát nemtom én tuti fizetősön kerülök be, am tudom hogy ott nem tanulok meg programozni :) őszintén szólva cska anyuék miatt megyek egyetemre ők akarják, én legszívesebben ugyanezt tanulnám a okj képzésben egy neves pécsi szakközép és szakiskolában de ott nem jelentkeztünk elegen (összesen 4en voltunk :S) szóval marad egyetem ... még jó hogy jelentkeztem :D
2010. máj. 25. 20:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!