Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Nem kaptam meg diakmunkaval...

Nem kaptam meg diakmunkaval annyi penzt, amennyit kiszamoltam, mit csinaljak?

Figyelt kérdés
Meg 90ezret se kaptam meg, es egesz honapban dogoztam. (ez volt az elso fizetesem es mar nagyon vartam de teljesen lehangolt)224orat dolgoztam a fizetes napjaig es 100felett kellett volna kapjak, nem volt levonasom se. Valaki tud segiteni, esetleg hogy mit tegyek? Vagy ne probalkozzak semmivel? Az eudiak diakber kalkulatoran kiszamoltam hogy mennyit kene kapjak, es 171ezer korul van. Ez azer joval tobb penz :( en is ennyire szamitottamvolna, vagy legalabb 120ra.

2017. aug. 11. 11:58
 1/8 anonim ***** válasza:
94%
Mondjuk kérdezz utána a munkahelyen és a diákszövetkezetnél, ahelyett hogy ide írogatsz?
2017. aug. 11. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
jo rendben csak gondoltam, hogy tud vvalaki segiteni esetleg.
2017. aug. 11. 12:03
 3/8 anonim ***** válasza:
88%

Az eudiáknál voltál? Vagy más iksolaszövetkezeten keresztül?


NEm véletlenül önkormányzati munka volt??? MErt az sima munkaviszony, nem csak szja-t vonnak...

2017. aug. 11. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
csak az eudiaknal.
2017. aug. 11. 12:12
 5/8 anonim ***** válasza:
92%

Alapvetően ott elrontottad, hogy fizetésnapig kalkuláltál. Most csak a júliusi munkaóráid után fogsz fizut kapni, szeptemberben kapod meg az augusztusiak után.


Emellett simán lehet, hogy volt levonásod (tagdíj, ruha, stb).

2017. aug. 11. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
22%
A 171 nem bruttó? és abból a megkapott 90eFt a nettó?
2017. aug. 11. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
61%

"A 171 nem bruttó? és abból a megkapott 90eFt a nettó?"


Az biztos, hogy nem, mert a szakképzett minimálbér 161 ezer ft és annak a nettója 107 ezer ft- márpedig a diákoktól nem vonnak annyit, csak 15 %-ot, ha jól tudom.


Kaptál munkaszerződést? Vagy a diákszövetkezetnél mondták, hogy mennyit kap órabérben? Bruttó, nettó?

Ha leírod, tudunk segíteni számolni.


Kalkulátorra meg ne hagyatkozz, akkora baromságokat írnak néha, hogy csak na: a minap kiadta az egyik kalkulátor, hogy a havi jövedelmem után 3 millió ft személyi kölcsönre lennék "jogosult", ennek a havi törlesztője 67 ezer ft lenne. Igen ám, csakhogy a rendszeres munkabérem havi 117 ezer ft, s ennek max az 50%-a lenne terhelhető hiteltörlesztésre - ami 58.500 ft - ra jön ki. Tehát eleve nagyobb összeget "vetetett" volna fel, mint amennyi törvényileg lehetséges.

2017. aug. 11. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
83%

Legálisan havi max. 168 órát dolgozhatsz diákként, te viszont 224-et írtál, a különbözet 56 óra.


168 órára mennyi fizetés jön ki?

Előfordulhat, hogy 56-ot ebben a hónapban dolgoztál, vagy papíron nem is dolgoztad le ezt az időt?

2017. aug. 11. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!