Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Munkáltatói bércsökkentés...

Munkáltatói bércsökkentés mögött húzódhat-e tudatos leépítési szándék?

Figyelt kérdés

Ha egy munkáltató akinek eleve nincs ellég embere, a mai világban ahol lasszóval fogdossák a munkaerőt olyat meglép hogy nem bért emel, hanem bért csökkent akkor külső szemlélő azt gondolná elvesztette a józan eszét. Eleve kevés az ember eleve ez -az felmond amúgy is, még bért is csökkent még az is elmegy aki eddig itt volt.


De lehetséges hogy egyáltalán nem ment el az esze, hanem nagyon is tudatosan lépett? Lehet épp az a cél hogy mindenkitől megszabaduljanak ráadásul úgy hogy önként távozik mindenki?

Mert persze el lehet küldeni bárkit de akkor felmondás végkielégítés stb-jobb ha olyan körülményeket teremtünk hogy magától „önként“ menjen el? És akkor hamarosan üres lesz a cég és munkarő hiányában leáll de lehet valakiknek épp ez a célja?


Lehet a bércsökkentés mögött ez a szándék? Mert józan ésszel azt hinné bárki a cégnél meghülyültek a bércsökkentéssel. Aztán lehet mégse?


2017. aug. 14. 08:41
 1/10 anonim ***** válasza:
69%
Jól látod a helyzetet. Én csak azt nem értem, hogyan lehet valakinek a bérét csökkenteni. Azt a munkavállalónak alá kell írni munkaszerződés-módosításban, nem? Ha nem írja alá, akkor nem csökkenhet a bére. Ha pedig csökkenti a bért, akkor a munkaidőt is csökkentenie kell.
2017. aug. 14. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
66%

Csak közös megegyezéssel lehet bért csökkenteni, kivétel, ha a bércsökkentés módja a cafeteria megszüntetése, mert az egyoldalú munkáltatói döntés.


De egyébkét igen, lehet, hogy az áll mögötte, amit mondasz.

2017. aug. 14. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Nincs neked munkád, hogy állandóan van időd itt trollkodni?
2017. aug. 14. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
86%

A munkáltatói döntés értelmében járó fizetést, meg a cafeteriát vehetik el a beleegyezésed nélkül.

Erre érted a bércsökkenést?


Nálunk a 13. havi szűnt meg, majd a 16e kajajegy lement 8e-re, most meg nulla, meg elvettek 20e kiegészítést, ezeket egyoldalúan csinálhatják, elfogadod vagy felmondasz, ez rajtad áll!

2017. aug. 14. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
69%

"A munkáltatói döntés értelmében járó fizetést, meg a cafeteriát vehetik el a beleegyezésed nélkül. "


Nem. Az alapbérre értem.

2017. aug. 14. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
55%

"Csak közös megegyezéssel lehet bért csökkenteni,"


Tessék elmondom erre mifelénk az "úri munkahelyen" hogy működik a közös megegyezés.

Itt az új szerződés írd alá. Ha nem írod ki vagy rúgva.

Na ez a közös megegyezés mifelénk. És hidd el aláírja mindenki. Senki se akar állás nélkül lenni, mindenki úgy van vele jobb a kevesebb is mint a semmi.


Az más kérdés hogy ahogy találnak az emberek mást le is lépnek, de addig is aláírják mert a kevesebb is több mint a semmi.

2017. aug. 14. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
65%

" És hidd el aláírja mindenki."


Nem kötelező aláírni, ha nem tetszik akkor menj máshová.

2017. aug. 14. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
54%

"Nem kötelező aláírni, ha nem tetszik akkor menj máshová."


Bocsika de ez nem így van. Ha nem írom alá akkor vagy marad a régi bér vagy ki kell engem rúgni.

Nem én megyek el el kell engem küldeni.

És ha elküldenek akkro azt meg kell indokolni, felmondás, felmondási idő melynek fele alól fel kell mentsenek a munka alól de azt is fizetni kell + végkielégítés (= több havi átlagbér)

Szóval nem olyan egyszerű ez hogy akkor menj el.

Mert még a távoztatás is egy valag pénz!!!


Na nyilván ezt akarja a cég elkerülni azzal hogy "önként " távozz.

2017. aug. 14. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
89%
Kérdező, nem tűnt fel, hogy véletlen a másik regeddel válaszolgatsz? XD
2017. aug. 14. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
69%

9-es :D "álcázza magát" :D


Kérdező: szóval akkor azt akarod mondani, hogy be akarják zárni az alapítványi iskolát? :-) Mert úgy tudom - Tőled -, ott csökkentettek most bért... :-)

2017. aug. 14. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!