Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mennyire komolyan keres...

Mennyire komolyan keres munkatársat az ilyen cég?

Figyelt kérdés

Most 17 órakor hívott egy cég, hogy holnap 9 órára menjek be hozzájuk interjúra. Mondtam, hogy boldogan, de sajnos dolgozom és holnap d.e. fontos tárgyalás lesz a mhelyemen, már nem tudom lemondani, de d.u. be tudok menni bármikor az interjúra.

Erre a telefonáló hr-es: Köszönjük akkor nem aktuális, sok sikert az álláskereséséhez.

wtF?



2017. aug. 16. 16:58
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
92%
Nem egy komoly cég benyomását kelti, ne sajnáld!
2017. aug. 16. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
72%
Szerintem meg egyszerűen van több jelentkezőjük is, minek foglalkozzanak veled, ha más odamegy.
2017. aug. 16. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
A vicc, hogy felajánlottam, hogy akkor pénteken, vagy jövő héten bármikor be tudok menni, nem, ha a holnap reggel 9 óra nem jó, akkor nem kellek. :-( Munkaerőhiány, mi? és miért nem szólt előbb, miért most telefonált a holnap reggel miatt? Ezt normális dolgozó ember így nem tudja megoldani...
2017. aug. 16. 17:04
 4/15 anonim ***** válasza:
88%

Ezek trógerek, én még ki is röhögtem volna azzal a kérdéssel megspékelve, hogy ugyan kedves, ha olvasta az önéletrajzomat akkor láthatja, hogy jelenleg is dolgozom, úgyhogy nem tudok és nem is akarok a kényük kedvük szerint ugrálni fél napon belül...


Ne sajnáld az ilyet.

2017. aug. 16. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
85%
Ennek az lenne a következő fokozata ha adtak volna 1 órát hogy érj oda hozzájuk ...
2017. aug. 16. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
71%

Két dolgot jelent: van merítésük; és önéletrajz alapján nem vagy annyira jó, hogy igazodjanak hozzád.


+1 bónusz: épp határidőn küldted le az önéletrajzod, bőven zajlik a kiválasztási folyamat, és a második kör miatt csak ilyen gyorsan tudtak volna fogadni.

2017. aug. 16. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:

- diplomám van, 2 nyelven beszélek felsőfokon (biztos sok ilyen ember van, mint én, nem vitatom.)


Hétfőn jelent meg a pályázat, én még aznap elküldtem a Cv-met, ma van szerda, ma hívtak, holnapi interjúra. Nem írták, hogy sürgős az állás, a legtöbb embernek van felmondási ideje is.


Viszont, ha 100számra van ilyen ember, akkor hol a munkaerőhiány?

2017. aug. 16. 19:32
 8/15 anonim ***** válasza:
100%

Nem mindenhol van munkaerőhiány. Leginkább a tróger alja munkáknál van, mert ezeknél nálunk jellemzően a 80 ezres minimálbért kapná itthon a jómunkásember, viszont ha kimegy mosogatni vagy cipőt pucolni külföldre, akkor ott ugyanazért a semmi képzettséget igénylő trágya melóért fizetnek neki 1200 eurót.


Nyilván egy könyvelőnek már nem olyan nagy üzlet, hogy ő is kimegy külföldre és ott mit fog csinálni? Igen, mosogatni meg cipőt pucolni 1200 euróért :P

2017. aug. 16. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
91%
Kérdező, lehet van 50 megfelelő jelentkezőjük, közölük behívnak 5 embert, most egyel több jelöltjük lesz vagy egyel kevesbb, mindegy nekik.
2017. aug. 16. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 Estádio de Felchút ***** válasza:
38%

"diplomám van, 2 nyelven beszélek felsőfokon"


Ez eléggé általános infó...

Milyen szakterület, mennyi tapasztalatod van, hol szerezted, hol élsz, stb.

Valóban durva munkaerőhiány van egyes területeken, de NEM mindenhol!

2017. aug. 16. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!