Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Miért csak nőket keresnek...

Miért csak nőket keresnek mindenhova?

Figyelt kérdés
beadtam csomagoló munkára jelentkezést,női ismerösöm is,őt egyből hivták,mig én hiába vártam a telefont.
2017. aug. 21. 12:13
 1/7 Duenna ***** válasza:
60%
Beadott önéletrajz alapján választottak?
2017. aug. 21. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
54%
Gyárakban van egy berögződés: a meós és a csomagoló nő, rendszerint a szalagmunkás szintén nő, gyakorlatilag minden más férfi. Az irodisták nagy része, kifejezetten a HR-en szintén nő, az igazgató általában férfi. Miért? Mert csak, ezt kitalálták valamikor és azóta is így megy.
2017. aug. 21. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
70%

én is észrevettem

Ha férfi vagy mehetsz gyárba vagy raktárosnak, sofőrnek.


Engem hívtak már be csak azért, hogy megmondja "tulajdonképpen mi hölgyet keresünk" unisex állás.

2017. aug. 21. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
73%
Pont hogy inkább férfiakat keresnek sok helyre mert a nőknél fent áll a szülés és a gyernekgondozas esélye. Viszont az igaz hogy néhány helyen tényleg elonyuk van a nőknek rendszerint azon szakmákban amik teljesen elferfiasodtak ( pl villamosmérnök, programozó stb ) illetve adminisztrátori munkara is nőket keresnek inkább, persze csak a csinos 20-30 kozottieket. A te konkrét esetedben szerintem ez csak véletlen.
2017. aug. 21. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
78%
az állások többségének mehnevezésében már ott van, hogy "lányt, nőt"
2017. aug. 21. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
75%

A bírók is mind nők. Vezetők is sok helyen nők, kivéve műszaki vagy biztonsági területen. Ügyintézők - egy-két kivétellel mind nők. Igazából műszaki, biztonsági meg tróger fizikai munkákon kívül nem is nagyon tudok szakmákat, ahol tipikusan több férfi lenne mint nő.

Közben meg persze sírnak, hogy el vannak nyomva.

2017. aug. 22. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
akárhol dolgoztam UNISZEX szakmákban, MINDIG nő volt a felettesem volt, hogy csak nőkkel voltam...
2017. aug. 22. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!