Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Közigazgatásban dolgozok,...

Közigazgatásban dolgozok, váltani szeretnék, de ragaszkodnak az 1 hónap felmondási időhöz. Most mit tegyek?

Figyelt kérdés

Az új helyen jövő hétfőn kéne kezdenem. IGen a fizetés az oka, az eddigi 3szorosát fogom keresni. De most mi van?

(IT terület)

28/F



2017. aug. 21. 13:37
 1/9 anonim ***** válasza:
80%

Mit lehet tenni? Ismerni munkavállalóként a törvény rád vonatkozó részét... és akkor nem kerülsz ilyen helyzetbe.

A másik, hogy az új cég, ha nem érti meg, hogy neked felmondási időd van, nem érdemes arra, hogy oda menj, mert ha elvárják tőled, hogy jogellenesen lelépj, akkor ők pont ennyire lesznek jogkövetőek mindenben. Ennél már csak az a rosszabb, ha gőzük sincs arról, hogy neked egyáltaln létezik olyan, hogy felmondási idő...

2017. aug. 21. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
87%
de az új cég tudta hogy te dolgozol? mert nem hiszem el, hogy akkor nemhogy nem várják ki, de nem is tudják, hogy ja igen, akkor van 1 hónap
2017. aug. 21. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
72%
Az 1 hónap alap. Igazából csak akkor kéne, hogy gondot okozzon a felmondási idő, ha ennél hosszabb.
2017. aug. 21. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Khm.... Hogyne ismernék, de egy hónap múlva már lesz más. ez életem első munkahelye, nem gondoltam hogy így megszívom.
2017. aug. 21. 15:21
 5/9 anonim ***** válasza:
90%
Na de amikor interjúztál, akkor nem volt arról szó, hogy jelenleg dolgozol? Vagy akkor legyintettél, és azt mondtad, hogy nem gond, rögtön tudsz kezdeni?
2017. aug. 21. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
57%

Interjún el kell mondani, vagy CV-be be kell írni, hogy


Munkába állás kezdete: akár azonnal vagy 30 nap felmondási idő után...stb.


Amelyik cég nem vár rád, oda nem is gondolták komolyan, hogy te kellesz.

2017. aug. 21. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

"ez életem első munkahelye, nem gondoltam hogy így megszívom"


Nem megszívtad, hanem a munkáltató betartja a törvényeket: a felmondási idő a Te védelmedben is van - így mindkét félnek van ideje felkészülni a megváltozott helyzetre.


Ezen kívül, amikor beléptél, elvileg kaptál egy munkaszerződést, amiben ideális esetben rögzítik a felmondási időt. Ha nincs külön kiemelve, akkor a Munka Törvénykönyve lép életbe, azaz a felmondási idő 30 nap.

Gyanítom, nem nagyon olvastad el a munkaszerződésedet.

2017. aug. 21. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Mhhh. Most hogy is írjam.


Én véletlenül se biztatnék senkit ilyesmire, mert csúnya dolog meg jogellenes, de bizony népmesékben előfordulnak olyan közigből szabaduló hősök, akinek mikor 3x annyit ajánlottak, akkor készítettek egy rendkívüli felmondást és beleírták okként, hogy azért, mert a munkáltató olyan magatartást tanúsított, ami a munkaviszony további fenntartását lehetetlenné teszi.

Ezzel besétáltak a főnökhöz és átvetették vele (ha nem hajlandó átvenni, akkor postán feladták azonnal elsőbbségi tértivevény EMS gyorsposta minden marhasággal a Hivatal címére - másnapra ott volt a Négyszögletes Kerekerdei Tanácsnál) és erre hivatkozva követelték, hogy azonnal adják ki a kilépőpapírjaikat, a többit meg majd megbeszélhetik a bíróságon ha akarják.


Ezután a mesebeli hősök elbukták a munkaügyi pert, kifizették a kártérítést a 3x annyi fizetésükből és boldogan éltek amíg meg nem haltak.

De van olyan változata ennek a mesének amiben be se perelték őket, inkább az utolsó pillanatban kötöttek egy közös megegyezést a szándékuk komolyságát látva.


Te persze véletlenül se csinálj ilyet! Ez csak mese, valójában neked nincs jogod ezt megtenni, hiszen a munkáltató nem tanúsított ilyen magatartást. Úgyhogy nincs más választásod, le kell töltened az 1 hónapot.

2017. aug. 21. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Szerintem nagyon kevesen dolgoznak olyan helyen, közszférától függetlenül, ahol nincs felmondási idő, hanem megtehetik, hogy holnaptól akkor nem jön be többet. Szerintem még az MT is ír felmondási időt.

Én nem biztos hogy elmennék olyan munkahelyre ahol ezzel nincsenek tisztában és annyi rugalmasság sincs bennük, hogy az egy hónapot kivárják.

2021. júl. 26. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!