Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Jár-e jogviszony megszűnése...

Jár-e jogviszony megszűnése esetében a VISSZAMENŐLEGES béremelés?

Figyelt kérdés
Magyarán a jogosultsági hónapokban még állományban voltam (ha nem is mindegyikben), de a keret csak akkor érkezik meg rá, amikor már megszűnt a jogviszonyom.

2017. aug. 22. 20:34
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem. Ha mondjuk a 9. hónapban szűnik meg a jogviszonyod és a 11. hónaptól jön az emelés, de visszamenőlegesen mondjuk a pl. 4-10 hónapra is járna, ott az van, hogy a 11 hónapban számfejtenek extra összeget majd, de az előző 10 hónapban a bérszámfejtésed már rég lezárult.
2017. aug. 22. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen, valahogy így éreztem én is, de azért reménykedtem. ☺ Próbáltam keresni rá szabályozást, de ezt a kritériumot sehol sem említik, hogy állományban legyen a dolgozó. Viszont a pénzéért elvileg megdolgozott, na mindegy....
2017. aug. 23. 06:19
 3/8 A kérdező kommentje:
Gondolkodom rajt', hogy írok nekik levelet, mert a jogszabály sehol nem köti ki, hogy az visszamenőleges összegnél állományban kell lenned, viszont a vonatkozási hónapok fennállnak. Ha erre nem számfejtenek, munkaügyi bíróság....
2017. okt. 28. 19:34
 4/8 anonim ***** válasza:

"Viszont a pénzéért elvileg megdolgozott"

Milyen összeg áll a munkaszerződésedben? Ha az, amit eddig is kaptál, akkor te már megkaptad a pénzt, amiért megdolgoztál.

2017. okt. 29. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Egy próbát megér, másoknak "Eset1" különleges jogcímen lett leszámfejtve a visszamenőleges.
2017. okt. 29. 06:44
 6/8 anonim ***** válasza:
Felesleges próbálkozás, hidd el. És nem azért, mert nem akarják, hanem mert nincs jogalapja. Már nem vagy az állományban, amikor konkréttá válik az emelés, tehát nem vonatkozik Rád.
2017. okt. 29. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Nem állományban lévőnek nem adnak bért, ezt kéne felfogni kérdező, bár nyár óta már talán sikerült...
2017. okt. 29. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Természetesen felfogtam, de nem baj, meglesz ennek a böjtje, megszűnik a sok kamu túlóra, év végi jutalom és csoportos létszámleépítések lesznek... Olyan minőségtelen munkaerő dolgozik ott, akik nem tudják az "utána"-t és a "minél"-t helyesen leírni; Excelben egy egyszerű summázás is nehézséget okoz, inkább összeadja számológépen és beírja kézzel. 😂😂😂 Sebaj, a szellemi tőkém százszor több, mint nekik, illetve én nem iszom, nem dohányzom, idióta ponyvaregényekre sem költöm a pénzt meg huszadik cipőre....
2017. okt. 29. 11:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!