Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Szerintetek van reményem...

Szerintetek van reményem Debrecenben valami munkára érettségivel?

Figyelt kérdés
Még egyetemre járok programozónak,de a debrecenit nem bírtam annyira jól mint szerettem volna meg idegileg is kikészültem, így átmentem az Egribe ahova havi 10 ezer lesz a bérlet, hogy bejárhassak (levelezős). Még van egy kis megtakarított pénzem ösztöndíjból,de ez csak az éves bérletre lesz elég, és vannak egyéb szükségleteim is. Munkáknál próbálkoztam de reménytelen. Közmunkára felvesznek szerintetek? Bármit elvállalnék csak, hogy szerezhessek egy kis pénz. Még a szakmában is próbálkoztam,de tojtak a referencia munkákra, diák melóból meg elűztek, mert levelezőn nem számítok diáknak, pedig még októberi diák vagyok. Mit tehetnék? Beadtam már több száz helyre, be is mentem. Soha nem lesz munkám diplomával se? Szüleim semmiben sem támogatnak, barátaim sincsenek akik segíthetnének. 20L
2017. aug. 22. 23:26
 1/4 anonim ***** válasza:
Napi 30 új bolti eladó állást tesznek fel, nem álom meló, de ideiglenesen jó
2017. aug. 22. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Esetleg gyári munka, de ugye az lehet, hogy 3 műszakos...és ha neked meg szombaton reggel van a tanítás és azelőtt meg éjszaka voltál...
2017. aug. 24. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:

Alkalmi diákmunkákkal érdemes próbálkoznod, azok általában olyanok, hogy nem feltétele legalább x ideig a nappalis hallgatói jogviszony, így ne is kösd az orrukra, hogy meddig tart, ha nem kérdezik. Legtöbb helyen elég az érvényes nappalis diákigazolvány, az pedig október végéig adott. Viszont ahol jogviszony igazolást is kérnek, ott már késő, mert lassan az őszi félévi lesz aktuális.


Ahogy én tudom, levelezőn már nem főállású hallgató vagy, gyakorlatilag munkanélkülinek számítasz, a TB-t is magadnak kell majd fizetned (havi 7-8 ezer forint). Valahogy úgy van, hogy a nappalis diákigazolványod érvényessége ideje + 45 nap türelmi idő talán, amíg biztosított vagy, tehát dec. 15-ig ezzel még ráérsz.

Ha regisztrálsz munkanélküliként (nem biztos, hogy feltétel) és rászorulsz talán állja az önkormányzat. De ha a családoddal laksz, akkor szerintem nem vagy rászoruló, mert van eltartód.

Onnan érhető el a közmunka is, de szerintem felejtős, legalábbis amilyen degradáló az én városomban, szerintem amellett sem időben, sem lelkileg nem lehet bírni egyetemet végezni még alkalmilag sem.

Esetedben még így fiatalon talán az lenne még megoldás, ha jelentkeznél valamilyen hasznosnak tűnő (informatikai, nyelvi vagy ha érdekel, más szakmai) OKJ képzésre. Az továbbra is főállású nappalis jogviszony, nappalis diákigazolvány, talán még családi pótlék is jár, ha jogosult vagy rá. Az idődbe is beleférhet és jó esetben még hasznodra is válik. (Ha úgy alakul, kritikus esetben talán valamelyest hanyagolni is tudod.)


Elvétve én is szoktam látni a városban, hogy bolti eladót keresnek. Bár szerintem az vagy csak szezonális vagy azért keresnek, mert gyorsan cserélődnek a dolgozók vagy hiány van belőlük az állandó túlterheltség miatt. De nem érdemes az előítéleteimre hagyatkozni, próbálkozni, küzdeni kell. Nehéz helyzet, de nem megoldhatatlan, más is van így. Laikusként talán a drogériák, nagyobb ruházati boltok talán vállalhatóbbak mint egy pörgős élelmiszer bolt.


Gyári munka szerintem nem opció, az önmagában is tuti kiégés főleg, ha korábban még nem dolgoztál teljes munkaidőben.


Mindamellett munka mellett a másik helyen se lesz egyszerű már önmagában a bejárás miatt sem (bár embere válogatja), de nem is lehetetlen, úgyhogy sok sikert hozzá!

2017. aug. 26. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
Annyira csak nem drasztikus a helyzet, hogy közmunkára kelljen menni. A Fórum egyik éttermében állandóan kézilányt keresnek és az egyik telefonosnál is ki van írva, hogy értékesítőt keresnek betanítással, az még valamelyest szakmai is.
2017. szept. 1. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!