Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Köztisztviselőknél, igazságügy...

Köztisztviselőknél, igazságügyi alkalmazottaknál nem ritka a fizetési fokozat / osztály visszaléptetés?

Figyelt kérdés
Ennek mi értelme? A dolgozó biztos, hogy előbb-utóbb felmond és akkor kereshetik az utódot. Nem is igazából a pénzösszeg zavarja, hanem megalázónak érzi a helyzetet.

#fizetés #fokozat #visszaléptetés
2017. aug. 26. 14:24
 1/8 anonim ***** válasza:
75%

Ilyen visszaléptetés nem csak büntető jelleggel történhet?

Tehát ha az adott köztisztviselő/kormánytisztviselő valamilyen fegyelmi vétséget követett el.

2017. aug. 26. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
75%
De, ritka.
2017. aug. 26. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Az előzményeket nem tudom, hogy valakit miért léptettek vissza. Nem hinném, hogy büntető jellegből, mert akkor elbocsátanák, ennél kevesebbért is küldtek már el embert. Költséglefaragásra szoktak általában hivatkozni.
2017. aug. 26. 14:57
 4/8 anonim ***** válasza:
75%

Én ilyet egyet se láttam soha.


Voltak értékelések félévente, az ott adott pontszámokkal kifejezhette a vezetò, hogy mennyire elégedett valakivel, vagy mennyire nem, de soha semminek nem volt semmi következménye. Se annak, ha több pontot kapott valaki, se annak, ha kevesebbet.

Én már csak röhögtem ezeken, mondtam na zavarjuk le gyorsan, mert mennék vissza dolgozni...

2017. aug. 26. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Ezek az értékeléseknek valóban semmi értelme, de nálunk valóban volt, akit hátrébb kellett sorolni, igaz azt, lehet, hogy jogosan, mert korábban elrontották. :/
2017. aug. 26. 15:05
 6/8 anonim ***** válasza:
75%

Ott mondtam volna fel helyben, ha megcsinálják. Vagy ha nem ott, hát amint találok másik helyet.

Messze nem fizettek annyit, amiért ezt lenyeli az ember, amúgy se, és ezt ők is tudták. Sokkal korábban otthagytam volna őket, ha még létbizonytalanságot is teremtenek a baromi sok meló mellé.

2017. aug. 26. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Nálunk állítólag 2 dolgozót szívattak így és még mindig állományban vannak. Nem is értem... Ennél még az is jobban jár, aminek felmondanak.
2017. aug. 26. 15:12
 8/8 anonim ***** válasza:
Fegyelmi eljárás következményeként szokták büntetésnek alkalmazni, de elég ritka dolog.
2017. szept. 2. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!