Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » McKinseyben mennyire nézik a...

McKinseyben mennyire nézik a diplomajegyeket?

Figyelt kérdés
Olyan szakon vagyok ahol több nehezebb tárgy van mint a többinél, ráadásul most több olyan tevékenységet fogok végezni, amitől még kevesebb időm is lesz tanulni, tehát romlani fognak a jegyeim. Mennyire nézik a nagyobb cégeknél, a McKinseynél a diplomajegyeket?

2017. aug. 27. 14:58
 1/8 anonim ***** válasza:
Most arra gondolsz mi lesz ha 3-as lesz a diplomád? Cumi a 3, hogy 4 vagy 5 az mindegy. Van ahol kikötés a minimum 4-es diploma, pl Tesco frissdiplomás program.
2017. aug. 27. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
12%

3.55-re kaptam 4-est úgy, hogy utáltam amit tanulok. BME-GTK-AK.


Ma programozóként dolgozok mert otthon egymagam tanultam évekig.


Senkit nem érdekel a diplomajegy. Tudj megszólalni és legyen szakmai tudásod.

2017. aug. 27. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Egy 3,5-tel behívnak még?
2017. aug. 28. 03:54
 4/8 anonim ***** válasza:
Nincs 3,5. 3 vagy 4. Illetve van, de az nem lesz rajta a papíron, egyedül te láthatod Neptunban.
2017. aug. 28. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Lazán behívnak.


Az utolsónak meg annyi, hogy de, a diplomamellékletben amit adnak mellé, benne van a számtani súlyozott átlag és a végleges jegy is.

2017. aug. 28. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
79%

"Senkit nem érdekel a diplomajegy."


McKinsey pont hogy eléggé elit hely ilyen szempontból és nézik.

Nézd már meg linkedin-en milyen emberek dolgoznak ott.

90%-a Corvinusos, villog a kitűnő diplomájával, TDK helyezésével, külföldi erasmus félévével, vagy akár MBA képzésével. Sokszor több mesterszakot is csináltak egyszerre, mondjuk CEMS MIM mellé még egy Corvinusos mestert is.

Oda pont hogy nem lehet bekerülni valami végigbukdácsolt diplomával, ez nem a hajdú és társa papírgyártó bt.

2017. dec. 14. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
100%

Hahahaha lazán behívnak, meg senki sem nézi a diplomajegyet, mi?


Náluk jobban szerintem senki sem nézi az országban, még a kítűnő sem elég. Legyél szakkoli tag, legyen TDK dolgozatod, legyen erasmus féléved és még sorolhatnám... akkor talán szóba állnak veled, csak a legjobbakat veszik fel. Ajánlom figyelmedbe ezt a cikket az McKinsey-ről:


[link]

2018. márc. 24. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
0%
#7 Ezeket minden Big4 is ugyanúgy nézi, meg minden bank, meg úgy a diplomás helyek 80%-a.
2021. ápr. 16. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!