Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Milyen kedvezmény jár utánam...

Milyen kedvezmény jár utánam a munkáltatónak?

Figyelt kérdés

Diplomám van és fél év múlva leszek 25 éves. Én a neten amiket olvastam, az alapján úgy értelmeztem, hogy 25 éves koromig pályakezdőnek minősülök (diploma miatt 30. életévemig, de azért nem jár kedvezmény).


Most voltam egy állásinterjún, nem a diplomámnak megfelelő munka, mondták, hogy utána néznek, hogy ha most levelezőn tanulok, akkor jár-e nekik vmi támogatás. És visszahívtak, hogy felvennének, menjek be megbeszélésre, viszont lakcímnek be kell jelentenem azt a várost, ahol dolgoznék (mert a lakhelyem másik városban van).


Félek, hogy kiderül, hogy még sem jár utánam semmi és visszamondják a munkát, de direkt mondtam nekik, hogy nézzenek utána, mert szerintem nem jár semmi, de mégis visszahívtak.


2017. aug. 29. 19:05
 1/10 anonim ***** válasza:
68%

Szochó kedvezményt lehet igénybevenni. Ezt is csak akkor,

ha az említett paraméterek mellett nincs meg a 180 napos

munkaviszonyod (összesítve, életedben, mindenféle beje-

lentett munka beleszámít!, erről igazolást ad ki a NAV)


A kedvezmény pontosan annyi, hogy a minimálbér után a

szochót nem kell befizetni, ha minimálbér felett kere-

sel, akkor a minimálbér feletti részt adóztatják. Ez

megy még a 1,5%-ra pluszba. A minimálbérnél természete-

sen a minimálbért nézik, nem a garantált bérminimumom.

Ez azt jelenti, hogy a munkáltatónak cca 36340 ft-al

kevesebb adót kell fizetni utánad. A járulékaidat ugya-

núgy ki kell fizetnie, viszont az alkalmazásod után fi-

zetendő adót ennyivel tudja csökkenteni.

2017. aug. 29. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
De ez is csak 25 éves koromoig jár nekik nem? Azaz még 4 hónapig. Az nem vmi sok, vagyisw ennyi erővel felvehetnének egy 20 éves is erre a munkára. Meg azt nem mondták, hogy kérjek igazolást a NAV-tól, csak azt, hogy a lakcímet intézzem el. Dolgoztam 3 hónapot eddig olyan diákmunkán, ahol kellett ilyen igazolást kérnem
2017. aug. 29. 19:19
 3/10 anonim ***** válasza:
83%
Cselesek nem akarnak utazási költségtérítést fizetni, bejelented magad oda, akkor megúsztak pár 10e-et!
2017. aug. 29. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
De egyébként sem kértem volna, mert abban a városban élek, csak albérletben és annyira nem szükséges nekem, hogy be egyek oda jelentve
2017. aug. 29. 19:48
 5/10 anonim ***** válasza:
43%
Milyen munka ez ha szabad megkérdeznem?
2017. aug. 29. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
54%

Albérletes vagy, akkor is kell nekik bejárási támogatást adniuk a lakhelyedhez, ami ezek szerint mégis egy másik város.


Engem mikor felvettek, szerződés aláírás után jött a HR-es p., hogy most van egy támogatás pályakezdőknek, erre fogták és összetépték a papírjaimat. 3 napig futkorásztam az igazolásokért, hogy jogosult vagyok és is, így ismét elém tolták és aláírtuk az új szerződést, 10 hónapig 100%-os bértámogatás, további foglalkoztatási kötelezettség nélkül és csak a bérjárulékokat kellett fizetniük.


Nah szerintetek mennyi ideig tartott ez a munkahely??? Kerek 10 hónap, majd felvették a következő jogosultat.

2017. aug. 29. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Egy újonnan nyíló kis üzletnek a weboldalát kell adminisztrálni és az eladásban besegíteni
2017. aug. 29. 20:12
 8/10 anonim ***** válasza:
68%

Látom le kellett húzni az első választ. Pedig az a helyes,

mivel az jár. A többi, pl a 10 hónapi bértámogatás, az

csak egy lehetőség, amit az önkormányzatoknál lehet igény-

be venni. És azt is csak addig, amíg a keret futja :)

Volt, hogy a cégnél pár hónappal később vettek fel új

munkaerőt, mert akkor töltötték fel a támogatási keretet.


#2: 25 éves korig. Azaz ha december 1 leszel 25 és

nov 30-án vesznek fel, akkor is jár 1 évig a kb 35000 ft

támogatás havonta a munkáltatónak, majd még 1 évig ennek

a fele.

2017. aug. 29. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Jah értem, megnyugodtam egy kicsit, hogy nem fogják azt mondani, hogy még se kellek :)
2017. aug. 29. 20:21
 10/10 anonim ***** válasza:
55%

[link]


Itt egy összefoglaló, itt szépen leírják. Tévedtem, csak

100e-ig lehet adómentességgel élni pályakezdők esetén.


Az a 3 hónap pedig nem éri el a 180 napot.

2017. aug. 29. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!