Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » 15 éves kortól lehet dolgozni?...

15 éves kortól lehet dolgozni? Ha igen, hogyan?

Figyelt kérdés

Helló sziasztok.


Most olvastam egy régi poszt alatt, hogy lehet 15 éves kortól dolgozni szülői engedéllyel. Ez még érvényes tényleg, van ilyen?


(Ha igen öngyi leszek mert egész nyáron azon törtem a fejem, hogyan jussak pénzhez mert csak 16 éves kortól lehet dolgozni)


Másik, meg ha igen dolgozhatok már 15 évesen akkor ezt csinálhatom iskola után is, vagy csak nyáron dolgozhatok? Mert sok dologhoz értek, de nincs róla papirom.

Pl.: elmehtnék autószerelőbe gumit cserélni, iskola után hét. szerd. pént. szomb. 16tól 20ig? Havi 40ezerért? ha lebeszélem ezt a főnökkel?


Értelmes válaszokat várok, bármilyen hülyén irtam ki ezt a kérdést, fontos, mert szeretnék vlmt elkezdeni amihez pénz kell és máshogy nem tudom, csak ha kirabolok egy bankot. Köszi!



2017. szept. 3. 06:19
 1/8 anonim ***** válasza:
17%
Hát szerintem egy melódiák szövetsègen keresztül bármikor elmrhetsz..
2017. szept. 3. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
55%
15 évesen csak iskolai szünetben dolgozhatsz
2017. szept. 3. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
43%
15 évesen csak iskolai szünetben dolgozhatsz, 16 évesen egész évben.
2017. szept. 3. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

És ilyen maszek szerü dologra nincs esélyem? Pl.: elmehtnék autószerelőbe gumit cserélni, iskola után hét. szerd. pént. szomb. 16tól 20ig? Havi 40ezerért? ha lebeszélem ezt a főnökkel?


Vagy ez már büntény vagy mi lesz akkor ha én dolgozok?

2017. szept. 3. 08:05
 5/8 anonim ***** válasza:
67%
Ha feketén akarsz dolgozni, akkor így is lehet. De ezzel te is és a főnököd is veszélyben van. És azt sem hiszem, hogy heti 3x 4 órára keres valakit. Inkább magasabb fizetéssel felvesz valakit 8 órába, aki tud is autót szerelni.
2017. szept. 3. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
39%

1. - 15 évesen csak nyári szünetben, de akkor is csak szülői engedéllyel dolgozhatsz.

16 éves kortól legálisan (hivatalosan) is dolgozhatsz iskola után, DE! a munkáltatók nem nagyon kapkodnak a 16 és 18 év közötti fiatalkorúakért, mert rájuk szigorúbb munkaügyi szabályok vonatkoznak, nekik több pihenőidőt kell biztosítani, mint a felnőtteknek, nem dolgozhatnak éjszaka, stb.


Ha maszeknál dolgozol "feketén", az nem bűntény, bűncselekmény, hanem adócsalás.

Igazából azért sem javaslom, mert ha nincs munkaszerződés, akkor, ha nem fizeti ki a munkádat, nem tudsz semmit tenni - így jártál.

Ezen kívül, ha pl baleset ér - mert egy autószerelő műhely azért elég veszélyes üzem -, mondjuk ráesik a lábadra egy kerék és eltörik a lábad, akkor semmiféle betegállományt, táppénzt nem kaphatsz - holott, ha van rendes munkaviszonyod, akkor a betegeskedés alatt 100%-os fizetést kapnál. Szóval szerintem nem éri meg feketén dolgozni...

És igen, ha a főnök kap egy ellenőrzést, akkor mindketten megüthetitek a bokátokat.

2017. szept. 3. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Értem. És őszi-téli-tavaszi szünet? Azok is iskolai szünetek
2017. szept. 3. 20:15
 8/8 anonim ***** válasza:

Tessék, itt van pontosan leírva, mikor hogy dolgozhatsz:


[link]


Őszi, téli, tavaszi szünet meglehetősen rövid: nem hiszem, hogy bajlódnának vele a munkáltatók, hogy 5 nap miatt papírozzanak (munkaszerződés, stb.)

Max egyszerűsített foglalkoztatással, ha bejelentenek.

2017. szept. 4. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!