Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Szeretnék tűzoltónak jelentkez...

Szeretnék tűzoltónak jelentkezni, vidéken milyen esélyeim vannak?

Figyelt kérdés

Szeretnék tűzoltó lenni, vidéki megyeszékhelyen mennyire nehéz bekerülni? Hogyan műkodik a képzés? Fizikai felvételivel talán nem lesz gond, mivel régóta sportolok, egyedül a nagy túljelentkezéstől tartok.

Kezdő tűzoltóként, érettségivel, nyelvvizsgával milyen fizetésre lehet számítani?

Gépkocsi vezetők mennyivel keresnek jobban a "sima" beosztott tűzoltóknál?

Előre is köszönöm a válaszokat.



2017. szept. 7. 22:13
 1/5 anonim válasza:
100%

Szia, elsőkênt ajánlom körbenézni az önkéntes tűzoltó egyesületeket, illetve az önkormányzati tűzoltóságokat. Alapkövetelmény ezeknél a 40 órás tűzoltó tanfolyam, illetve tűzoltó "szakmunkás" képzés. Ezek megléte után, illetve "C" kategóriás jogosítvány, illetve PÁV I. megléte után gépjárművezetőnek jelentkezhetsz. Szivattyúról tipusvizsgát kell tenned, de ajánlom a kisgépkezelői vizsgákat is. ( motorfűrész, áramfejlesztő, hidraulikus feszítő-vágó, stb. ) Hivatásosoknál Tűzoltó II. és Tűzoltó I. elvégzése szükséges, a BM Katasztrófavédelmi Oktatási Központban. Ezek után végezhetsz gépjárművezetői képzést. A felvétel önkéntesekhez és önkormányzatiakhoz általában nem jár fizikai felméréssel, csak orvosi vizsgálattal, feltétel a 18. életév és a bűntetlen előélet. Hivatásosnak fizikai felmérőt kell teljesíteni ez megtalálható a BM KOK oldalán, de nagyjából hasonlít ahhoz amit a rendőrök végeznek.


19F önkéntes tűzoltó, rpkh.

2017. szept. 8. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

"egyedül a nagy túljelentkezéstől tartok"


LOL :P

2017. szept. 16. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszi a választ, de miért írtad hogy "LOL", neked mi a tapasztalatod?
2017. szept. 16. 23:12
 4/5 anonim ***** válasza:
42%

Mert nem hinném, hogy túljelentkezés lenne.


Persze, amúgy nekem is tetszenek a tűzoltóautók, a GTA játékban mindig olyannal mászkálok, de...


De a francnak van kedve a való életben fillérekért meggebedni, füstben, tűzben, mocsokban mászkálni az egészségedet tönkretéve, akár éjjel háromkor.


Attól legalábbis biztos nem kell félned, hogy én elveszem előled a munkát. De sztem olyan nagyon másoktól sem.

2017. szept. 17. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Jó, hogy ezt mindig kiemeled, a minap láttam egy jó kis tűzoltós cikket, hát akkor belinkelem:


[link]


Gyakorlatilag ugyanazt mondja amit én korábban :P

2017. okt. 1. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!