Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Egy fogászati asszisztens/...

Egy fogászati asszisztens/ szájhigiénikus (aki szakirányú okj-t végzett) miért keres jobban, mint egy "irodista" (aki főiskolai ba szakot végzett)?

Figyelt kérdés

Ha az irodista képességei:

digitális irástudás, angol gazdasági szaknyelvi/ felsőfokú nyelvismeret, 2. nyelv alapszintű ismerete, stressztűrés, monotonotástűrés. Úgy vettem észre pesten netto 180 ezres fizuért.


Ezzel szemben a fogászati asszisztensnek/ higiénikusnak maximum társalgási szinten kell angolul beszélnie, munkája stresszmentes és változatosabb, a száj anatómiáját meg kell tanulnia ugyan, de azt egyszer megtanulja és karrierje során nem változik. :D Ezért pedig netto 230 ezret is fizetnek.


Munkakörben is és fizuban is az átlagot próbáltam írni.

Irodistából tervezek váltani, fogászati higiénikusira, csak nem értem miért keres egyszerűbb munkával többet.

N



2017. szept. 21. 13:11
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Nem stresszmentes. Vér, recsegő fogak, fúrás, szagok, nyál, más szájába túrkálás, stb.


Asszisztensnek is kezelnie kell a számítógépet.

2017. szept. 21. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
1. ez nekem nem volt szempont, nem zavar, de elfogadom, hogy mások ebben kellemetlenséget látnak.
2017. szept. 21. 13:25
 3/10 anonim ***** válasza:
91%

Nem a fent leírt okok miatt. A fogászat egy nagy bevételeket eredményező, "termelő" munka. Értsd úgy, hogy a beavatkozás végén a páciens rögtön fizet, és nem keveset. Ebben a "termelő munkában" vesz részt az asszisztens.

Míg az irodista nem termelő munkában vesz részt.


Másodsorban a fogászati asszisztens egy szakma, az irodista viszont nem.

2017. szept. 21. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
73%
Puszilom a lepontozó irodistákat, de sajnos akkor is így van.
2017. szept. 21. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Mi a franc az a "digitális irástudás"?
2017. szept. 21. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Google-zz rá:) mit dolgozol, hogy nem tudod?
2017. szept. 21. 16:19
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

"a fogászati asszisztens egy szakma, az irodista viszont nem."


Itt van a nagy igazság. Az irodista így önmagában nem egy szakma, nem is értem mit akar jelenteni.

Attól még lehet a diplomája miatt szakmája, de ha mégsem kap annyit, akkor vagy nem abban dolgozik, vagy nem ér sokat az a szakma.


És akkor ezen túl még ott van a keresleg-kínálat, avagy sokkal könnyebb olyan embert találni, aki az irodista "munkához" (akármit is jelentsen ez a leírás) ért, mint olyat, aki fogászathoz.

2017. szept. 21. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
#6: szoftverfejlesztő mérnök vagyok. Sosem hallottam ezt a kifejezést.
2017. szept. 22. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Én digitális műveltségnek fordítanám inkább, az angol "literacy" is tágabb értelmű, messze nem csak azt jelenti, hogy tudsz olvasni.


(angolból fordítok)

2017. szept. 22. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
igen, emiatt a digitális műveltség szerintem is jobb fordítás lenne.:)
2017. szept. 23. 09:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!