Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Szeretitek a munkátokat?

Szeretitek a munkátokat?

Figyelt kérdés
Mit dolgoztok? Hány évesen sikerült jó helyre kerülnötök?
2017. szept. 27. 18:50
 1/4 anonim válasza:
100%
Kertész vagyok egy cégnél. Nem rég kerültem oda nem ez a szakmám de kb 3 éve ebben dolgozok elötte máshol voltam. Vannak napok, hogy igen szeretem ezt csinálni és vannak napok, hogy nem igazán s a hátam közepére sem kívánom.
2017. szept. 27. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
67%

Elvagyok vele.

Felszolgáló vagyok egy melegbárban.

2017. szept. 27. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Karbantartó vagyok egy gyárban, eredetileg villanyszerelő vagyok, érettségivel.

Alapból utáltam amikor karbantartónak vettek fel, eleinte csak kisegítőnek, de akkor nem volt lehetőségem válogatni, így is örültem ennek a melónak. Aztán amikor már komolyan vettek, és betettek három műszakba jóval több fizuért, és olyan munkákra ami azért érdekelt is akkor megszerettem és elvoltam ott egészen kb mostanáig.

Egy éve sok kollégánk elment a cégtől, ketten leszámoltak, egyik nyugdíjba ment, volt még egy kolléga aki megsérült és 10 hónapig volt táppénzen és hol volt helyette valaki hol nem.

Akkor mivel kevesen voltunk 3 műszakra, összevontak minket 12 órás szakba ami jó is volt meg nem is, de lényegében nem volt jó mert így 4 emberből csak hárman lettünk egy műszakba és a munka jóval több is volt, éjszakásba meg azért király helyzet volt mert a 10 órai műszakváltásnál amikor a gyártási dolgozók váltották egymást akkor még kaptunk melót amit megcsináltunk legkésőbb éjfélig, aztán utána már annyira nem volt mit csinálni hogy a műhelyünkbe pepecseltünk kisebb munkákkal, vagy aludtunk. Aztán májusba kirúgták a takarítócéget akik csarnokokat és raktárakat is takarítottak, és a helyükre csak egy olyan cég került akik a csarnokba csak egy műszakba vállalnak takarítást és mivel kettő műszak kimarad, mert emberük alig van, sokszor mi vagyunk kénytelenek szabadidőnkbe takarítani helyettük ami annyiból géz hogy a pénzünk nem több és ha esetleg több munkánk van ami a saját dolgunk akkor a takarítás nem férne bele, de meg kell csinálni mert morognak ha nincs meg. Persze ígérik hogy kapunk embert, illetve azt is hogy megfejelik a bérünket némi plusszal csak hogy maradjunk, de ez csak duma sajnos, és már kezdem unni. Ráadásul szabadság kivétele sem egyszerű. régen annyiból volt könnyű hogy ami járt szabadság abból a cég csak 7 műszakkal rendelkezett ami előre megvolt adva mikor kell kienni azt, a többivel pedig azt csináltunk amit akartunk, akkor vehettük ki amikor akartuk, most meg közölték hogy szinte alig pár műszakot vehetünk ki magunktól, és a többit is maximum akkor engedik ha épp nem ígérkezik annyi nagy munka előre, maximum kis pepecselés és elsősorban csak akkor mehetünk ha éjszakára esik a műszak, vagy maximum fél műszakot engednek el délelőttösből, de akkor reggel kell kezdeni, és vagy 2 órakor megyek haza mint a többiek vagy délelőtt 10 órakor. Mivel már szinte csak variálnak, ráadásul egyre több munka jut egy emberre, ugyan azért a bérért és oldjuk meg 12 óra alatt, plusz még akarnak variálni azzal hogy ha létszám hiány van a termelőknél, vagy a raktárosoknál van éppen hiány akkor oda is berakhassanak minket kisegítői munkára.

Persze ez ellen keményen lázadunk és lehet nekünk lesz igazunk, de nagyon azt akarják hogy dobálva legyünk, és ezt kezdem már nagyon unni.

Szeretem a munkahelyemet, mert a kisebb főnökök teljesen normálisak, nagyon jó fejek, a kollégák, dolgozók nagy többsége is rendes, jó fej emberekből állnak, meg a munkakörülményeinkre sem panaszkodhatok, mert a műhelyünkbe külön wc, külön étkező helyiség van, hallgathatjuk a rádiót, szabad internethasználati lehetőségünk van, mert időnként vannak olyan szerelések amire kénytelenek vagyunk rá googlezni, mert sokszor a nagyfőnökünk is csak vakarózik hogy akkor hogyan álljunk neki, és gyakorlatilag egyikünk sincs igazán benne a szakmába. Persze ha saját célra használjuk a céges internetet, nem szólnak érte, mert nem megy a munka rovására, tehát nem játszunk, meg filmezünk, csak ugye ilyen jó körülmények nem sok helyen vannak, és emiatt sajnálok váltani, de már unom azt a kapkodást, szervezetlenséget, plusz munkákat ami a cégnél megy.

2017. szept. 27. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Igen.

Szoftverfejlesztő.

25

2017. szept. 27. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!