Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Szerintetek nem hülyeség a...

Szerintetek nem hülyeség a köztisztviselői bértábla?

Figyelt kérdés

Most arra gondolok, hogy itt vagyok én akinek nincs főiskolai végzettsége, csak 54-es okj ami "felsőfokú" de nem számít annak hm-hm, mint előadó 1,9 szorzóval (illetmény alap ugye 38650 ft) amit hivatalosan keresnék 73435 BRUTTÓ forint lenne, de mivel szerencsére megemelték a bérminimumot így 161.000 bruttó forint/107.000 nettó ft...


Ennek így mi értelme? Miért nem változtatnak ezen? vagy szorzókon kéne emelni vagy az egész bérezést átalakítani...


Most ne arra gondoljatok, hogy "kevés a pénz" dolog, hanem hogy nincs értelme a táblának mert hiába telik majd az idő jelenlegi bérminimumot csak 35 év munka viszony után lépnél túl azt is csak bruttó 1 ezerrel... és jövőre 12%-os emelést ígérnek.



2017. okt. 2. 19:34
 1/9 anonim ***** válasza:
41%
ha emelnék a közszféra fizetését akkor mindenki odamenne dolgozni, mert ott napi 1 órát kell dolgozni maximum, 0 felelősség.
2017. okt. 2. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
66%

Ezek a szokásos felháborodott ügyfél hülyeségek, amit abból vonnak le, hogy elmentek valami ügyet intézni és "mert mennyit kellett várni". Nem azért kellett annyit várni, mert senki nem dolgozik, hanem mert annyian vannak. Lehet, hogy vidéken ez máshogy van, de pl. budapesti hivatalok ügyfélszolgálatán nem nagyon tudsz a nemhogy nyolc, de a hosszú napokon akár tíz órás munkaidő alatt megállni se, nem hogy egy órát dolgozni.


Ami a kérdést illeti, az egész rendszer el van cseszve, és ezen csak úgy tudsz a saját életedben változtatni, ha módod van otthagyni.

Még diplomával se nagy buli a közszolgálat, de érettségivel garantáltan a minimumot fogod keresni életed végéig. Ezért nem változtatnak rajta, nekik ez jó.

2017. okt. 2. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
57%

dolgoztam kormánytisztviselőként, úgy, hogy előtte iparban dolgoztam...én szarrá untam magam, pedig volt ügyfél, külsős munka és határozatokat is kellett írjak...kb havi 15-20 kisregényt (120-200 oldal) olvastam el bent, úgy, hogy megvolt minden munkám, önként jelentkeztem a külsősökre és minden papírom időben le volt adva (mondjuk, elég gyorsan olvasok :D)


fél évig bírtam

2017. okt. 2. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Hát én kicsit antiszoci vagyok, úgy hogy amint tudom kidobom az ügyfelet (persze ha van rá mód ha sz@ros üggyel jött akkor nem)


De az a lényeg, hogy a fizetés nem fog nőni sose, az hülyeség hogy mindenki odamenne főleg mert nem hagynák lsd navnál is leépítés volt/van + felelősség azért itt is van, sok munka inkább időközi pl év elején rengeteg van, nyáron kevés, év végén több mint nyáron

2017. okt. 2. 21:04
 5/9 anonim ***** válasza:

Én dolgoztam mindkét oldalon. A versenypiacon szívesen tettem, önállóan engedtek dolgozni, én oszthattam be a munkám, csak időre kész legyek vele. Totális rugalmasság jellemezte. A fizetés annyi volt, amennyi.


Aztán dolgoztam a köznek is. A munka nagyon tetszett, unalmasnak nem volt mondható. Viszont a mennyiségéhez képest nagyon kevesen voltunk, iszonyú stresszel járt, állandóan dobáltak ide-oda, próbálták betömködni a lyukakat, hogy a határidőket tudják tartani. Totális rugalmatlanság jellemezte, pokoli bürokratikus rendszerben, egy kicsivel több fizetésért, mint a versenypiacon.

A dolognak csak 3 előnye volt: Délelőttös műszak, szabad hétvégék, nem unalmas munka.

3 évig bírtam. Amit kaptam: magas vérnyomás, cukorbetegség.

Versenypiacon több, mint 20 évig voltam. Lehet, hogy csak szerencsém volt.


A bértábla egy felesleges valami, semmire nem ösztönöz és még azt is meg merem kockáztatni, hogy igazságtalan elosztást tesz lehetővé.

2017. okt. 3. 05:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

"hogy igazságtalan elosztást tesz lehetővé."

Ez eszembe juttatta még ezt is:

Pl ugyan azért a munkáért sokkal több bért kap valaki, ha főiskolája van mint akinek középfokú


Persze benne van azért kapja mert főiskolája van, de azért ugyan azért a munkáért valaki kevesebbet kap szerintem hülyeség

2017. okt. 3. 18:16
 7/9 anonim ***** válasza:

Ez így van.


Sokan kapnak nyelvpótlékot is, de nem hajlandóak használni, ha szükség van rá. Aztán van, aki azért sorolódik előrébb, mert jól tudott nyalni.


Egy munkakörön belül nagy a szóródás iskolai végzettség alapján, teljesen más bérekkel (akár 100-200 ezres eltérésekkel is), pedig ugyanazt a munkát végzi mindegyik.


Annak nem vagyok ellenére, hogy a tapasztaltabb (régebb óta ott munkát végző) kapjon többet, mint a kezdő, vagy aki éppen gyakorlatra kezd szert tenni. De az, hogy szinte egy időben kezdők, ugyanazt végzik, és csak azért más a bére az egyiknek, mert elvégzett egy ablakpucoló főiskolát... :) Hát nem tudom.


Magam részéről látok olyat, hogy egyik osztályon lábat lógatnak, másik osztályon meg lóg a nyelvük. Aztán hasonló a bérük.

Hol van ebben az ösztönző? Sehol.


Versenypiacon legalább kaptunk jutalmat, vagy év végi részesedést. És nem az alapján, hogy hány napot voltunk dolgozni, kinek milyen végzettsége volt, hanem, hogy milyen minőségű munkát végzett egész évben.

2017. okt. 4. 05:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Teljes hülyeség a jelenlegi illetményszámítási rendszer. Megjegyezném, hogy felsőfokú végzettséggel is ugyanúgy a minimálbér alá esik az alapilletmény, azt is ugyanúgy ki kell egészíteni, hogy ne a garantált bérminimum alatt keressen az ember.

2008 óta be van fagyasztva az illetményalap, bizonyos szervek meg különalkuk, lobbizás árán kiharcoltak maguknak engedményeket, pótlékokat, stb.

Ennek köszönhetőn pl. Államkincstárnál egy kezdő diplomás 120 ezer nettót kap, NAV-nál ugyanez a személy 200 ezer nettóról indulna. Ez a külön egyezkedés meg teljesen elcseszte az esélyt arra, hogy az egész rendszert érintő változás lehessen.

2017. okt. 10. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Hát a NAV-nál sem keres nettóban ennyit egy KEZDŐ diplomás... :)


Van egy ismerősöm, aki kb. 20 éve NAV-os, diplomás, nem az irodában ül, tehát "veszélyességi" pótlékot is kap (végrehajtó), így visz haza havi 250 nettó körül. Ott is vannak besorolások A-tól D-ig. Ő most éppen a "C" kategóriánál tart. Ráadásul értékelési rendszer van, ami miatt akár csökkenhet is a fizetésed. :)

2017. okt. 12. 04:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!