Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Németországban takarítani...

Németországban takarítani magánlakásokban, irodákban hogy fizet? Férfiként el lehet helyezkedni?

Figyelt kérdés

Sajnos elég rossz élethelyzetbe kerültem, így kénytelen vagyok kimenni. Végigjártam mindent, de más nem nagyon van amit tudnék csinálni. Gyárba nem tudok elmenni egészségi probléma miatt (2 óránál többet nem tudok állni, le kell ülnöm, felteni a lábam. 20 percre)

Egy ismerős csaj kint dolgozik, ő azt mondja 1000 eurót is meg tudnék keresni.

Itthon most dolgoztam konditeremben takarítóként, bírtam fizikailag a melót, csak sajnos minimálbért kaptam.


2017. okt. 6. 08:40
 1/2 anonim ***** válasza:
1000 € körül, de az nagyon kevès ha élned kell belőle. Nem sokkal èr többet mint a magyar minimàlbèr. Ha viszont adnak szàllást mellè, akkor megèri.
2017. okt. 6. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Nehézkes lehet mert ha 450 euró fölött keresel, akkor már adózol és magánszemélyek többnyire ezt nem akarják még plusszban neked fizetni. Egy ismerősöm is ezt csinálja itt, egy cégnél dolgozik és tőlük több helyen takarít. Nem igazán bírja, de 1500 eurót megkap kézre. Órabér az 9 euró körül mozog, de sok cég 10 eurót fizet. Luxusra ebből nem telik, de egy egyszerű 1-2 szobás lakás kijön 4-600 euróra, kaja havi min 150. Meg lehet élni, de hosszútávon szerintem senki se tudná ezt így csinálni.
2017. okt. 6. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!