Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » 2 év tapasztalattal rendelkező...

2 év tapasztalattal rendelkező gépészmérnök kb. mennyit kérhet Budapesten?

Figyelt kérdés

Releváns tervező-fejlesztő tapasztalat.

MSc végzettség.

Nyelvtudás: felső angol, közép német


Kb. milyen fizetések mennek most fővárosunkban?



2017. okt. 6. 23:20
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
500bruttó
2017. okt. 7. 06:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
63%

Kérni kérhet bármennyit. :-) Más kérdés, hogy mennyit adnak meg.


Én bérinflációs nyomást látok jelenleg, nem találnak megfelelően képzett munkaerőt a vállalatok. Szóval én akár kicsit a bruttó 500 felett is próbálkoznék: 550-600 környékére lőnék.

2017. okt. 7. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Nettó 320-350 minimum, de ha ügyes vagy akk olyan nettó 370-380-ig feltudod vinni
2017. okt. 7. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

Bocs, nem te voltál, aki rám írt, mint Budapestre költöző, szegedi 3 év tapasztalattal rendelkező gépészmérnök?


Azt írta, Szegeden nettó 200-at keres. Nem tudom, hogy igaz-e. Szerintem Budapesten erre 50 - 100 között lehet rátenni.

De laikus vagyok.

2017. okt. 7. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

Csinálj pár ingyenes e-mail címet különböző nevekre, egy könyvtárból, vagy kávézóból kérdezz meg cégeket, hogy 2 év tapasztalattal, hasonló tudással, bruttó X összegért van-e lehetőség náluk dolgozni.


Ahonnan jön személyes válasz, ott valószínűleg jó összeget írtál. Ahonnan semmi (vagy csak automata), ott vagy nem keresnek senkit, vagy túl sok bért kértél.


Ha belőtted magadnak kb. a bért, pályázhatsz.

2017. okt. 7. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
67%
Hat ha vidéken 200-at keresel akkor ugye a Budapesti 300 nem érne meg mert a többlet fizetést elviszi az albérlet. Külföldre kell menni !
2017. okt. 7. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
65%

# 6.: Megérheti, még úgy is, mert a fővárosi cégek szakmailag többet adnak esetleg, mint a vidéki kisebb vállatok. Plusz a fővárosban nagyobb lehetőség van közösségi, kulturális életet élni, mint vidéken.

Remélem a kérdezőnek van erre igénye.

2017. okt. 8. 02:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Hát figyelj, BSc-vel keresek 300 felett kicsivel.


Néha van bónusz, egyszer kaptam igy 380-at, de még egy éve sem dolgozom itt.


Van több ismerősöm MSc-vel, akik sokkal jobb tanulók voltak egyetemen, mint én, mégsem keresnek sokkal többet.


Szóval ilyen 300-400 között tudsz gondolkodni nagy általánosságban.


De van sok fiatal, aki milliós havi jövedelemre tudja váltani a képességeit. :(

2017. okt. 8. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Én nem szegedi vagyok, ezért nem én lehettem az, de beleszólva abba a gondolatmenetbe, szerintem annak a szegedinek megéri 300-ért mennie Budapestre, mert hiába annyival drágább az albérlet, amennyivel többet kap, de az változatlan marad, míg a fizetések közti különbség egyre nagyobb lesz, azaz 5-10 év tapasztalattal már nem csak 100-zal lesz több a fizetése, hanem több százzal.
2017. okt. 8. 20:20
 10/13 anonim ***** válasza:
50%
# 9.: Plusz egyedülállónak minek egy egész albérlet, ha 45-ért egy zuhanyzós szobát bérelhet havonta?
2017. okt. 8. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!