Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » A munkavállaló felmondása...

A munkavállaló felmondása esetén 90 nap elteltével jár az álláskeresési járadék?

Figyelt kérdés
Ha jól tudom, akkor régen felmondás esetén a munkaügyinél való regisztráció után 3 hónappal kezdték el folyósítani a járadékot. Ez ma is így van?

2017. okt. 15. 12:33
 1/5 anonim ***** válasza:
77%

A munkanélküli bemegy a munkaügyibe, leadja a szükséges papírokat és kész. Három hónapig jár neki a segély, persze csak a következő hónap elején jön, ahogy a fizetés is.

Nem kell három hónapot várni.

FELTÉVE ha megvan három éven belül összesen legalább egy év munkaviszonya.

2017. okt. 15. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
68%

Nincs így, akkortól jár, amikor bejelented az igényedet rá (és persze nincs semmilyen keresőtevékenységed), feltéve, ahogy az előző válaszoló is írja, ha van elég jogosultsági időd.


Én most intéztem ezt nemrég, rögtön megállapították az x napos jogosultságomat.

2017. okt. 15. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

"Ha munkaviszonyt az

álláskeresővé válást megelőző 90 napon belül a munkavállaló rendes, illetve a munkaadó rendkívüli

felmondással szüntette meg, az álláskeresési járadék a munkaviszony megszűnését követő 90 nap elteltével

folyósítható, feltéve, hogy a folyósításához szükséges feltételeknek az álláskereső megfelel."


Egy régebbi linken ezt találtam, de a most hatályos törvényben nincs erről szó.

De akkor megvan az oka, hogy miért nincs... :)


Megvan minden feltétel ahhoz, hogy járjon a járadék, csak nem voltam benne biztos, hogy már nem függ a folyósítás a jogviszony megszűnésének módjától.


Köszönöm a válaszokat!

2017. okt. 15. 13:26
 4/5 anonim ***** válasza:
A rendes és a rendkívüli felmondás már nem is aktuális fogalmak, ezek a régi Munka Törvénykönyve szerint voltak használatosak. Az új Mt.-ben már nincs ilyen. Egyébként meg lássuk be, fizeted a járulékot, aztán utána az állam g*ciskedik, hogy nem fizet neked semmit, ha te mondtál fel...
2017. okt. 15. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Amiből idéztél, már a múlté.


Mindegy, milyen módon szűnik meg a munkaviszonyod, ha az egyéb feltételeknek (legalább 365 nap jogviszony 3 éven belül) megvan, akkor jár az álláskeresési járadék.

2017. okt. 16. 05:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!