Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Szerettem volna előrelépni,...

Szerettem volna előrelépni, ehelyett inkább eltávolítottak, hogyan dolgoznátok fel?

Figyelt kérdés
Egy középvezetői állás érdekelt volna, ahol a szervezeti ábra szerint "lyuk" van, de mivel határidős volt a szerződésem és hogy nehogy jelentkezzek, így nem hosszabbítottak. Azóta is fáj, képzett vagyok, mégsem kellettem arra a pozícióra, ez talán szakmai féltékenység?

2017. okt. 23. 17:40
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
79%
Ha meg lettek volna elégedve a munkáddal akkor nem raknak ki. Nem kell ezt túlkomplikálni.
2017. okt. 23. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
82%

Én úgy dolgozom fel, hogy egyik oldalon vagyok én, a magam szakmai végzettségével meg képességeivel, meg van az én vagyonkám.

A másik oldalon meg van az a sok irigy, nulla tehetségű ember, aki valakinek a valakije, és ezért fölöttem van. Ezek természetesen mindent megtesznek azért, hogy én ne növelhessem a vagyonkámat és ne juthassak azokra a helyekre ahol ők vannak, mert akkor ki fog dolgozni? Ez viszont engem nem érdekel, mert a játék végső célja az, hogy az én vagyonkám nőjön, az jó az emberiségnek.


Mint látod, az én világképem eléggé egyszerű, de tapasztalatokon alapszik.

Egy-két olyan főnököm volt csak eddig, akiben azt láttam, hogy na igen, ez vagy ért hozzá, vagy egyébként megvan hozzá a habitusa.

A többieket csak oda pakolták.


Így aztán bennem nem okoz lelki törést, hogy nem ismerik el a képességeimet megfelelő szinten. Az nem azt jelenti, hogy én voltam a béna, vagy ne lennék alkalmas ugyanúgy arra amit ők csinálnak.

Csak annyit jelent, hogy náluk van a hatalom.

2017. okt. 23. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
El tudtam helyezkedni két állásban is, meg is vannak velem elégedve, de azért mégis rossz érzés.
2017. okt. 23. 18:12
 4/14 anonim ***** válasza:
82%

Nekem is volt ilyen.

A felettem lévő poziciót kaptam volna, de az ő fölötte lévő embert kirakták, így kútba esett minden.

Ezért egy jólfizető állást hagytam ott, és egy másik életet.

Nehéz volt feldolgozni 2 évig is eltartott.

2017. okt. 23. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
41%
Nem biztos, hogy szakmai féltékenység. Lehet, hogy nem illesz bele a csapatba. Lehetsz nagyon jó szakember, de ha valami miatt kilógsz a többiek közül, akkor nem tesznek az adott munkakörbe, mert megbontanád az egységet.
2017. okt. 23. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Abból a szempontból nem illettem a körbe, mert, ha rá is értem volna, akkor sem a kenyerem a pletykálkodás. Ha véletlen van is egy kis szabadidőm, akkor szakmai fórumokat, lapokat olvasgatok, a pletykától senki sem lesz okosabb.
2017. okt. 24. 06:19
 7/14 anonim ***** válasza:
68%

Én is ilyen vagyok. De basszus, hány nulla senkit mindenféle kamu végzettséggel láttam előrébb jutni emiatt!

Akár azért, mert addig áskálódtak a normális emberek előtt, amíg ki nem fúrták őket, vagy mert teszi magát a főnökök előtt. És általában a főnökök úgy vannak vele, hogy na, ez itt jön-megy, produkálja magát, hát akkor léptessük már elő.

Nyilván, mert azok is ugyanilyen semmirekellők, akik ugyanígy jutottak a pozíciójukba. Erről beszélek.

2017. okt. 24. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
Teljesen egyetértek veled, "pechemre" szelíd vagyok és akkor azt vélik, hogy nem hallgatnálak rám. Pedig ez butaság, többet ér a dolgozót nem "beszaratni", fenyegetni. Egy jó vezető együttműködő és nem az a "diriga"-típus. Ha én nagyobb vezető lennék az ilyen stílust nem tűrném, leváltanám, mert a nagyfőnök is tévedhet; sokan az után mutatják ki a foguk fehérét...
2017. okt. 24. 10:55
 9/14 A kérdező kommentje:
Ma már ebből a megfélemlítésből kimaradok, nem vette a gyomrom az áskálódást. Oktató tevékenységet is folytatok, de a hallgatóim sem az a tipikus tanár-diák a viszonyom, hanem szinten a csoporttársuk vagyok. A számonkérések nem a kedvenceim, ha valakinek nem úgy jön össze, megadom a javítási lehetőséget, bármikor rám lehet írni, segítek, hogy majd jobban sikeredjen az éles vizsga.
2017. okt. 24. 11:00
 10/14 anonim ***** válasza:
81%

Saját tapasztalatból mondom: lépj túl, és ne nézz vissza. Ne rágódj rajta, hogy mi miért történt. Ha egy tehetséges, ügyes munkavállaló vagy, hamar találsz másik állást, és ott talán sikeresebb leszel. Elvesztegetett idő, amit azzal töltesz, hogy a múlton keseregsz. Én is ezt csináltam, és felőröltem magam, megbetegítettem magam. Szóval nem érte meg.


Előre nézz, soha ne hátra.

2017. okt. 24. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!