Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mi a véleményetek arról, hogy...

Mi a véleményetek arról, hogy egyes tanácsadó cégek barátnői gittegyletek módjára működnek?

Figyelt kérdés
Az 1 dolog,hogy a magyar világban HR állásokra férfiakat nem vesznek fel a HR-es nők,hiába végeztek egyetemen kitünő,jeles diplomával,remek szakemberek végzettséggel,tudással,tapasztalattal, és inkább más nőket preferálnak végzettség,tapasztalat,tudás nélkül pl:óvodapedagógus nők a HR-sek,végzettségük nincs,tapasztalatuk,tudásuk nincs. Viszont úgy gondolom,hogy az már nagyon felháborító,hogy barátnői gittegyletek működnek egyes tanácsadó cégeknél,ahol a barátnők egymásnak adják a jobbnál jobb HR-es munkákat és így is lesznek óvodapedagógus, jogász,nemzetközi kapcsolatok szakon végzett stb. nőkből HR-sek,akik a HR-ről nem tudnak semmit,interjútípusokat nem ismernek.Az tény,hogy a magyar világban az lenne a meglepő,ha bárhol is a tudás számítana. HR-ben az a legfontosabb,hogy nő legyen a HR-es és kapcsolat legyen,de ha barátnő is van az a legjobb!!!

2017. okt. 25. 14:25
1 2
 1/14 anonim válasza:
83%
Minden a kapcsolatokon múlik. Szokj hozzá.
2017. okt. 25. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
45%
Mi történt, kimaradt déli gyógyszeradag?
2017. okt. 25. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
Sajnos ez nem gyógyszeradag kérdése.Az elmaradott feudális magyar világban a HR-sek 90%-a nő, sokszor végzettség,tapasztalat nélkül.Innét nyugatabbra inkább a tudás számít mint a feudális gondolkodás.
2017. okt. 25. 15:08
 4/14 anonim ***** válasza:
73%
Két férfi HR-est is ismerek különböző cégeknél, ez az általam ismert HR-esek (vezető poziról beszélek) 50%-a. Mégsem általánosítok, mert ez szubjektív tapasztalat.
2017. okt. 25. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Érdemes megnézni a Linkedinen szinte csak női Hr-sek vannak,vannak tanácsadó cégeknek mondott viccparádék,ahol csak nők dolgoznak.Az teny,hogy a Randstadnál most már több ferfi van,kb. 20% az arány,kénytelenek par ferfit felvenni az IT reszleg miatt.Az én fiu csoporttársaim mar reg kulfoldon vannak,itt nem kaptak munkát,a lányok viszont befutott Hrsek lettek,pl: HR business partner.
2017. okt. 25. 20:44
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
És az nem húz fel, hogy pl. az óvoda- és iskolapedagógusok nagy része nő?
2017. okt. 25. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

általában a könnyebb irodai munkákat nők végzik Magyarországon, törődj bele, és nem csak a HR-re igaz.


Meg most gondolj bele, egy toborzásnál tesztírásnál nyilván a potenciális leendő munkatársak jobban örülnek, ha egy 25 éves cicababa mondja el, h milyen jó náluk dolgozni.


egyébként én sem értem, miért pont ez zavar téged. pl. könyvtárosnak elmenni is képtelenség férfiként, ismerősömnek perfekt angollal diplomával nem tudott elhelyezkedni, miközben pl. az én városomban a könyvtáros még szgépen sem tudja megnézni, h megvan-e nekik egy könyv.

2017. okt. 26. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:

És az nem húz fel, hogy pl. az óvoda- és iskolapedagógusok nagy része nő?


SOkan nem is dolgoznak óvodapedagógusként,hanem inkább HR-esként dolgoznak közülük

2017. okt. 26. 17:07
 9/14 A kérdező kommentje:

"általában a könnyebb irodai munkákat nők végzik Magyarországon, törődj bele, és nem csak a HR-re igaz. "


Azért azokkal a férfiakkal legalább nem kellene kiszúrni akik tanultak,sok éven át,egyetemet végeztek.Legalább azokkal nem kellene.Ráadásul így a magyar HR is olyan mint minden más,pl:foci magyaros. Illetve ha a nók végzik a könyebb munkát,akkor legalább a hülyités nem kellene,hogy a nők "elfáradnak" ezért hamarabb mehetnek nyugdíjba,miközben amellett hogy a könnyebb munkákat ők kapják,10 évvel magasabb a női élettarrtam.

2017. okt. 26. 17:11
 10/14 A kérdező kommentje:
Igy,hogy 10 évvel magasabb a magyar világban a női élettartam(ebben már lesz változás a következő generáció,már máshogy gondolkodik) hamarabb mehetnek nyugdíjba,megy a hülyítés a nők hátrányos helyzetéről,miközben sok mindenben inkább előnyben vannak,nekem ez sok itt,én is lépek hamarosan a magyar világból
2017. okt. 26. 17:16
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!