Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Milyen jogi lépéseket lehet...

Milyen jogi lépéseket lehet tenni ha kasszahiánynál a papírt helyettem más írta alá azaz aláhamisították?

Figyelt kérdés
Munkahelyemen elvileg csináltam pénztárhiányt de erről papírt nem láttam és nem is írtam alá ami ezt igazolná. A történtek után két héttel egy munkatársamtól tudtam meg hogy hiányt csináltam de erről egyik felettesem sem szólt illetve a kasszahiányról szóló papírt a felettesem helyettem írta alá, azazz az aláírásomat odahamisította. A hiányt pedig az én fizetésemből vonják le. Ez esetben a cég felé milyen jogi lépéseket és hogyan tudok tenni? Válaszokat köszönöm.

2017. okt. 29. 23:48
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Okirat hamisítás = rendőrségi feljelentés.
2017. okt. 30. 05:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
83%
Irány egy ügyvéd! Mekkora a hiány?
2017. okt. 30. 05:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Nem nagy, 5000 Ft nem is a penz nagysagarol van szo, hanem az eljárásról. A hiány észlelésénél azonnal kellett volna szólni nekem és egy erről szóló papírt kellett volna aláírjak. Sajnos nem láttam ilyen papírt és helyettem aláírták az én aláírásom utánzásával. Ha jogi útra vinném, márpedig nagyon szeretném, nem tudom hogy bizonyítsam azt, hogy én nem írtam alá semmit.
2017. okt. 30. 09:20
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Sehogy, nekik kell bizonyítani, hogy te írtad alá
2017. okt. 30. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Így van, nekik kell bizonyítani, hogy a Te aláírásod, nem pedig másé. Általában írásszakértőt kérnek fel, hogy megállapítsa, Te írtad, vagy sem.
2017. okt. 31. 04:54
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!