Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mennyire megbízható adatok...

Mennyire megbízható adatok találhatóak a Numbeo Cost of Living Comparision oldalán?

Figyelt kérdés

A budapesti adatok többé-kevésbé helyesnek tűnnek, pl. 198 000 forintos nettó átlagfizetés van megadva, egy külvárosi egyszobás lakás bérleti díjának pedig 95 000 Ft.

Abból az alapesetből indultam ki, hogy ennyit keres egy személy Budapesten, s az előbb említett külvárosi lakást bérli. Emellett rezsinek az itt megadott 48 ezer forintot fizeti (tudom, hogy sok, de az oldalon 85 m2-es lakásra van megadva), ezenkívül megveszi a 9500 Ft-os BKK-bérletet. Így a fizetésének nagyjából 23%-a marad meg élelmiszerekre, illetve egyéb kiadásokra. Szerinetek ez mennyire reális?

Továbbmegyek: különböző európai városokkal próbáltam meg összehasonlítani a magyar fővárost.

A magyarok körében legnépszerűbb London esetén 2247 fontos havi átlagfizetés van megadva, s levonva ugyanazokat a költségeket (egyszobás lakás a külvárosban, rezsi, havibérlet) az jön ki, hogy a londoni fizetés kb. 35%-a marad meg élelmiszerre és egyéb kiadásokra.

A szintén népszerűnek számító Bécs esetén 1876 eurós átlagfizetést ír az oldal (ez mondjuk nekem kicsit magasnak tűnik osztrák álláshirdetések fizetési ajánlatai alapján), ebből levonva a szokásos három alapkiadást az jön ki, hogy a fizetés 59%-a marad meg élelmiszerre és egyéb kiadásokra.

Berlin esetén 2052 eurós átlagfizut ír (ami szintén magasnak tűnik elsőre, hiszen ha jól tudom, Németország egyik legszegényebb nagyvárosa), s a három alapkiadást levonva itt is kb. hasonló a megmaradó összeg, a fizetés 58%-a.


Mit gondoltok, ezek mennyire reális adatok?


Egyébként ez az oldal:

[link]



2017. nov. 7. 22:09
 1/6 anonim ***** válasza:
reálisak. magyarokra nézve annyiban viszont nem, hogy pl. London esetében egy átlag kint élő magyar közelében nem keres a 2200 fontnak. jó ha 1200-1400-et kap a nagy többség. így azért árnyaltabb a kép
2017. nov. 7. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Ebben az esetben akkor gyakorlatilag Budapesten jobban ki lehet jönni a fizetésből.
2017. nov. 7. 23:02
 3/6 anonim ***** válasza:
igen, viszont jellemzően aki kimegy, az otthon sem kereste meg a 198-at
2017. nov. 7. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

A megélhetés költségét tekintve eddig sosem kaptam rajta nagy hülyeségen, szóval szerintem megbízható. Az átlagfizetéssel meg pont az a baj, mint mindenhol máshol: nem sokat mond el arról, hogy te magad mennyit keresnél az adott helyen. Ahogy a budapesti minimálbérest sem boldogítja, hogy 200 nettó az átlagfizu, úgy a londonit sem.


Egyébként teljesen általános jelenség, hogy az itthon jólkereső emberek nem járnának jobban anyagilag, ha nyugati nagyvárosba költöznének. Korábban dolgoztam egy amerikai cégnél, ahol többen is hazajöttek a New York melletti irodából Budapestre, mert bár számszerűen valamivel kevesebbet kerestek itthon, jobban megéltek belőle, és jobb fejek az emberek is, állításuk szerint. :) De hallottam ezt a történetet már Londonnal is. Nekem sem lenne nagy előrelépés a szakmámbeli londoni átlagfizu a pestihez képest, és ismerek olyat, aki olyan jól keres itthon, hogy azért nem tud kimenni, mert kifejezetten rosszabbul élne, pedig a politikai hangulat miatt szívesen menne.


Nem fekete-fehér a világ. :P

2017. nov. 8. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

"pl. London esetében egy átlag kint élő magyar közelében nem keres a 2200 fontnak. jó ha 1200-1400-et kap a nagy többség. így azért árnyaltabb a kép"


Hol írja a Numbeo, hogy megkap annyit egy kint élő magyar?

2017. nov. 8. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Szerintem összehasonlításra jó a numbeo. Meg kell nézni itthonra mit ír. Ha úgy gondolod, hogy túlzó (mert te átlagnál spórolósabb vagy, ügyesebben költesz) és olcsóbban is ki lehet hozni akkor valószínűleg más városra is ugyanúgy igaz ez.
2018. márc. 16. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!