Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Felmondást hogyan kell jelezni?

Felmondást hogyan kell jelezni?

Figyelt kérdés

Hétfőn szeretnék felmondani, de még sosem mondtam fel, ez az első munkahelyem. A főnököm nem a munkáltatói jogkör gyakorlója, de első körben neki szeretném jelezni a szándékomat. Mivel nem egy irodában ülünk, előtte jelezzem neki telefonon/e-mailben, hogy szeretnék vele beszélni vagy csak úgy állítsak be hozzá, hogy tudunk-e most beszélni? Mivel nem is számít a felmondásomra, hogyan vezessem fel neki a dolgot?

Miután kijöttem a közvetlen munkatársaimnak elmondjam, hogy felmondtam?


2017. nov. 25. 08:48
 1/10 anonim ***** válasza:
70%
Írásban nyújtsd be mindenképp. Legegyszerűbb, ha feladod postán. Ezen felül jelezheted is a közvetlen felettesednek is, de ez nem kötelező kellék.
2017. nov. 25. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Személyesen szeretném átadni, mert az új munkahelyen januártól kellene kezdenem, így sürgős a dolog. Na meg ha úgyis ott vagyok, akkor eléggé furcsa lenne, ha postán érkezne a felmondás. A közvetlen felettesemnek pedig szeretném előbb jelezni, mivel nincs vele bajom, szerintem így korrekt, ezért is kérdeztem.
2017. nov. 25. 09:22
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem így a legegyszerűbb:


1. Szólsz a főnöködnek, hogy beszélni szeretnél vele, majd megmondod. Nem kell hosszú bevezető, legyél túl rajta hamar.


2. Rögtön ezután írsz egy rövid emailt, vagy saját fiókról, vagy saját magadat be CC-zve. Ez csak azért kell, hogy legyen nyoma a felmondásnak. Ha kell papírt is írni, azt majd mondani fogják, de neked elég az email a későbbi viták elkerülésére.


+tanácsok:


-köszönd meg az eddigi segítségét, emelj ki néhány jó dolgot a munkahellyel kapcsolatban

-maradj pozitív, ne kezd el részletesen indokolni, hogy kit hogyan utálsz

-döntsd el előre, hogy mit reagálsz, ha ellenajánlatot kapsz (sztem ne fogadd el...)

-kérdezd meg a főnököd, hogy hogyan zajlik ennek a kommunikálása a munkatársak felé

-mondd meg neki, hogy rendben át fogsz adni minden munkát

2017. nov. 25. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm!

Valójában a felmondást már megírtam az előbb, ezzel mennék be hozzá és miután elmondtam a mondókámat, kérném, hogy írassuk alá a munkáltatóval. Azt nem tudom, hogyha a munkáltató esetleg nem érne rá aznap aláírni, és csak másnap írná alá, akkor ugye attól a naptól számít a felmondás, amikor én átadtam?

Valójában annyit tervezek mondani, hogy kaptam egy sokkal jobb, visszautasíthatatlan ajánlatot, amit már el is fogadtam és januártól kezdenék ott, addigra szeretném lezárni itt az ügyeimet. Én is attól tartok, hogy emiatt próbálnak majd magasabb fizetést ajánlani, de semmiképp nem fogom elfogadni, mert nem csak ez az oka annak, hogy másik helyet kerestem.

2017. nov. 25. 09:43
 5/10 A kérdező kommentje:

A kollégáknak való elmondástól azért is tartok, mert az egyik munkatársam eléggé kíváncsiskodó, még arra is rákérdezne, hogy melyik céghez megyek majd át, milyen munkakör, mennyi fizetés, miért mondtam fel, stb. Nyilván mondanám, hogy nem mondom el, mert nem szeretném, hogy a vezetőség fülébe jusson és esetleg negatív indokkal kapcsolatba lépjen velük. Viszont mikor ő idekerült, akkor is felmondott egy kolléga (az elődje) és a felmondási ideje alatt többször próbálta kifaggatni, hogy konkrétan milyen okok vezettek a felmondásához és melyik céghez megy át.

Illetve nemsokára lesz egy ottalvós csapatépítő, ide nyilván már nem mennék, de ha megtudják a többiek, hogy nem megyek, akkor tömegesen zaklatnának, hogy miért. Ha megmondom, hogy felmondtam, akkor valószínűleg olyan kérdésekkel bombáznának, hogy miért.

2017. nov. 25. 09:51
 6/10 anonim ***** válasza:
67%
Írásban lehet felmondani
2017. nov. 25. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
A kollégának annyit kell mondani, hogy erről nem beszélnél, nem tartozik rá és kész. Le kell állítani, ha erőszakoskodik. A felmondás azzal a nappal fog élni, amikor a munkáltatói jogok gyakorlója átveszi a felmondásodat, emiatt 2 példányban add be, az egyiket aláírva, dátumozva kérd vissza.
2017. nov. 25. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Én is a jövőhéten készülök felmondani, nagyon remélem, nem ugyanott dolgozunk. :D


Amúgy a képlet egyszerű: hétfőn reggel szépen besétálsz a munkahelyedre és bekopogsz a főnökhöz, megkérdezed, hogy zavarhatod-e egy percre, aztán előadod a mondókádat. Legyen nálad a felmondó levélből 2 példány: egy az ő példányuk lesz, egy meg a tied. A munkáltatóval kell aláíratni, lepecsételtetni, majd a főnököd jelzi felé a szándékod. Valószínűleg be kell menned hozzá és előtte előadni ugyanazt, amit a főnöknek már elmondtál egyszer. Készülj fel, hogy valószínűleg kérdezni fogják, hogy: Miért mész el? Hova mész? Ott mi lesz a feladatod? Mennyit fogsz keresni? stb.


Nyilván nem vagy köteles válaszolni egyik kérdésre sem, de szerintem az bunkóság, ha azt mondod, hogy semmi közötök hozzá. Inkább kitérő válaszokat érdemes adni, amivel válaszolsz is meg nem is. :)


A munkatársakkal is szerintem jobb, ha te közlöd a tényt, mivel még aznap meg fogják tudni a munkahelyi pletykákból mástól, aztán úgyis kérdezősködnek. Jobb elébe menni a dolgoknak, szerintem. Nekik ugyanolyan kitérő válaszokat adhatsz, mint a főnöknek, nem kell konkrétan elárulni, hova fogsz menni, mennyi lesz a fizud, stb. Habár ha kérdezik és csak azért is megmondom, hogy majd kétszer annyit fogok keresni a következő helyen, had egye meg őket az irigység. :D


A felmondási idő amúgy a felmondás beadása utáni munkanaptól kezdődik. Szóval arra számíts, hogy ha hétfőn beadod a felmondásod, akkor november 28-tól december 27-ig tart majd a felmondási időd. Vagyis karácsony után még 1 napra vissza kell menned dolgozni, kivéve ha van még szabadságod és megengedik hogy kivedd vagy ha nagyon-nagyon rendesek és felmentenek a munkavégzés alól; de ezt általában nem szokták, főleg nem az év végén, amikor a legtöbb meló van mindenhol.

2017. nov. 25. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Elég sok a munka, így én sem gondolom, hogy eltekintenek a felmondási időtől, sajnos. Az új helyen ezért is mondtam, hogy januártól kezdenék, remélem a karácsony ellenére kiadják 27-én a papírjaimat, mert elvileg a két ünnep között csak "ügyeletet" tartanak a titkárságon. Szabim még van, 7 nap, remélem kiadják.

Sok sikert neked is a felmondáshoz! :) Én már előre izgulok, a gyomrom görcsben :\

2017. nov. 25. 12:56
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

Ó, én is izgulok, hidd el! Főleg mivel az előző felmondásom nem éppen volt szép, és a mostani helyen is láttam már, hogy bánnak a felmondott kollégákkal a felmondási idő alatt, szóval elég ciki lesz az elkövetkezendő pár hét. :S


Viszont én szerintem úgy adom be a felmondást, hogy december végéig tartson a felmondási idő, hogy a 29-ei évzáró bulin és ajándékosztáson még ott lehessek. :D Nem adom meg nekik azt az örömet, hogy kihagyjanak az ingyen kajálásból és piálásból. :DDD

2017. nov. 25. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!