Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Próbaidő! Ha áthelyeztek egy...

Próbaidő! Ha áthelyeztek egy másik üzletbe, ahol más a cégnév, akkor a próbaidő újra indul innen?

Figyelt kérdés
Dohányboltba dolgozom.Kezdtem valahol, ahonnan átkerültem kb 3hét után egy másik üzletbe, VISZONT itt új szerződést kaptam, mivel más a cégnév.Létezik, hogy a próbaidőm újra indul innen és nem számít, hogy bár ugyanezeknél dolgoztam, a cégnév és szerződés módosítás miatt ne számítson bele a próbaidőmbe, amit előzőleg dolgoztam?????ha egy ügyvéd olvassa esetleg és válaszolna azt megköszönném!!!

#próbaidő #új szerződés #más cégnév
2017. dec. 4. 15:02
 1/7 anonim ***** válasza:
54%
Más lett a munkáltatód így újra indul a próbaidő
2017. dec. 4. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
54%
új munkáltató - új próbdaidő.
2017. dec. 4. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Így van , ha nem tetszik akkor 3 hét előnyöd van , ezt kalkuláld bele ha kényszerítenék a próbaidő lebungizását .
2017. dec. 4. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
mondjuk... akkor mi lett az előző céggel kötött munkaviszonyoddal? Megszűnt? Vagy van most kettő?
2017. dec. 4. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Ha más a munkáltatód akkor igen, de szerintem itt csak egy szerződés módosításról lehet szó ilyen esetben nem indul újra a próbaidő
2017. dec. 5. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Anno a céget, ahol a férjem dolgozik eladta a tulaj. Új tulaj, értelemszerűen új cég,új szerződés, a munkaviszony pedig 0-ról indult. Pedig itt ugyanazon a helyen, ugyanazt a munkát csinálják ugyanazok az emberek :)

Szóval ha új lett a munkáltató, akkor újra indul a próbaidő meg minden, de ez le van írva a szerződésedben nem?

2017. dec. 5. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat.Közbe megkérdeztem a munkaügyist és azt mondta, hogy hivatalosan igen újra indul, de mikor mondtam neki, hogy ha netán 2 havonta áthelyeznek más üzletbe, akkor lehet 1 év is a próbaidőm!?!? Erre nevetett és azt mondta végülis igazam van, és utánna kérdez...Itt minden üzlet más cég néven van, 2 vagy 3ember a fő tulaj viszont kb 5 másik ember osztozik az üzleteken.
2017. dec. 6. 07:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!